22:43 28 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (216)
110

ASV nolēma uzpirkt Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis. Apsolot tām miljardu dolāru, amerikāņi deva mājienu, ka nedrīkst pieļaut Krievijas cauruļvada "Ziemeļu straume 2" būvniecības pabeigšanu.

RĪGA, 17. februāris – Sputnik. Amerikāņi apsolīja apbērt ar naudu Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis, kas parakstīja "Trīs jūru iniciatīvu", lai tikai tās būtu mazāk atkarīgas no Krievijas, vēsta Mixnews.lv.

Minhenes konferences laikā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piesolīja Austrijai, Čehijai, Slovākijai, Horvātijai, Ungārijai, Slovēnijai, Rumānijai, Bulgārijai, Polijai, Lietuvai, Latvijai un Igaunijai miljardu dolāru.

Paziņojot, ka šo naudu valstis varēs iztērēt "enerģētiskās atkarības no Krievijas samazināšanai", Pompeo uzsvēra, ka ASV uzstājas pret cauruļvada "Ziemeļu straume 2" būvniecības pabeigšanu.

Iznāk, ka amerikāņi nolēmuši apturēt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību, vienkārši uzpērkot partnerus. Turklāt partnerus, kuri jau tā ir samērā lojāli noskaņoti pret ASV.

ASV atbalstītā "Trīs jūru iniciatīva" (The Three Seas Initiative) – sadarbības vienošanās, ko 2016. gada parakstīja valstis, kas atrodas starp Adrijas, Baltijas un Melno jūru.

Eiropai ir vajadzīga Krievija, ASV vajag hegemoniju

Kā vēstīja RIA Novosti, ASV enerģētikas ministrs Dens Brujets paziņoja, ka Krievijai neizdosies apiet sankcijas un pašas spēkiem uzbūvēt gāzesvadu, jo Maskavai, pēc viņa domām, nav atbilstošu tehnoloģiju.

Taču Krievijas politiķi un speciālisti nepiekrita Brujeta vērtējumam.

Maskavā uzskata, ka Vašingtona vienkārši cenšas ar visām patiesībām un nepatiesībām iztraucēt Krievijas ekonomiskās ietekmes nostiprināšanai Eiropā. ASV pašas vēlas piegādāt savu sašķidrināto dabasgāzi, kuru grasās iegūt ar slānekļa metodi. Tikai pagaidām tām nav nedz pietiekama termināļu daudzuma, nedz pietiekama tankkuģu skaita, skaidroja Krievijas deputāts Antons Morozovs.

Turklāt, pēc viņa sacītā, Eiropa ir ieinteresēta tieši Krievijas piegādēs un tādēļ centīsies panākt savu interešu apmierināšanu.

Vēl viens parlamentārietis – Aleksejs Čepa – atzīmēja ASV tieksmi pēc "negodprātīgas konkurences".

Decembrī Šveices uzņēmums Allseas izveda savus cauruļvadu būves kuģus no Baltijas jūras ASV sankciju rezultātā, kas vērstas pret projektā iesaistītajām kompānijām. "Gazprom" būvē gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" Baltijas jūrā sadarbībā ar Eiropas kompānijām Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall.

Maskava informēja, ka ASV eksteritoriālās sankcijas pret Eiropas kompānijām ir nepieņemamas. Šo viedokli atbalsta arī Berlīne un Vīne. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka valsts var pabeigt "Ziemeļu straumi 2" saviem spēkiem, savukārt Vācijas kanclere Angela Merkele apliecināja, ka valsts joprojām atbalstīs projektu.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (216)

Pēc temata

Eksperts: Krievijai ir kuģis, kas spēj pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
Merkele Kremlī sniegusi paziņojumu par "Ziemeļu straumi 2"
Austrija asi kritizē pret "Ziemeļu straumi 2" ieviestās sankcijas
Putins paziņojis, ka Krievija var pabeigt "Ziemeļu straumi 2" bez ārvalstu partneriem
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Krievija, ASV

Galvenie temati