15:37 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
50

ASV Gaisa spēku vadība nolēmusi piesaistīt līdzekļus tikai Air-Launched Rapid Response programmai, kas paredz sistēmas izstrādi ar unikālu lidaparāta dizainu. Pirmie rezultāti gaidāmi 2022.gadā.

RĪGA, 13. februāris — Sputnik. ASV Gaisa spēki slēguši vienu no abām galvenajām hiperskaņas bruņojuma izstrādes programmām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Defense News.

Pieņemts lēmums slēgt projektu HCSW (Hypersonic Conventional Strike Weapon) – "Hiperskaņas uzbrukuma konvencionālais ierocis". Gaisa spēku pārstāve Enna Stefaneka pavēstīja, ka lēmums nav saistīts ar kādām tehniskām problēmām, bet gan ar budžeta ierobežojumiem.

 Hiperskaņas raķešu kompleksa Avangard palaišana
Министерство обороны РФ

ASV Gaisa spēku vadība nolēmusi piesaistīt līdzekļus tikai AEEW (Air-Launched Rapid Response) – "Gaisa bāzes ātrās atbildes ierocis" programmai, kas paredz sistēmas izstrādi ar unikālu lidaparāta dizainu. Pirmie rezultāti projektā ARRW gaidāmi 2022.gadā. Pie abām programmām strādāja militārās rūpniecības korporācija Lockheed Martin.

Savienoto Valstu Gaisa spēki 2021.finanšu gadā plāno iztērēt 382 miljonus dolāru hiperskaņas bruņojuma prototipu izveidei. Gada laikā budžets šīm programmām sarucis par 194 miljoniem.

ASV prezidents Donalds Tramps ieteica Kongresam piešķirt šiem mērķiem 3,2 miljardus dolāru 2021.gadā. Pagaidām budžets ir finansēts līdz finanšu gada beigām, un, domājams, no septembra partijas Kongresā pieņems pagaidu budžetus, bet pēc Kongresa un prezidenta vēlēšanām novembrī sāksies jaunas pārrunas.

Janvāra beigās ASV pazinoja, ka tiek sākta hiperskaņas ieroču pārtveršanas līdzekļu izstrāde. Iepriekš Vašingtona dubultoja šo darbu finansējumu, lai samazinātos valsts atpalikšana no Krievijas un Ķīnas.

Pēc temata

Ak tie krievi: ASV cenšas panākt Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē
Kodoltermiskā lietusgāze. No kādām raķetēm baidās Pentagons
Tramps paziņojis par Kosmisko spēku izveidi ASV bruņotajos spēkos
Amerikāņu "kara dievu" novājinājusi paša pārliecība par savu pārspēku

Galvenie temati