09:30 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Pasaulē
Saņemt īso saiti
51

Facebook vadītājs uzskata, ka tuvāko desmit gadu laikā parādīsies privāta sociālā platforma, kuras mērķis būs personiskās attiecības. Pēc viņa domām, tā apvienos nelielas sabiedrības.

RĪGA, 11. janvāris — Sputnik. ASV korporācijas Facebook vadītājs Marks Zakerbergs pastāstījis, kādas pārmaiņas, pēc viņa domām, sagaida pasauli tuvākajos desmit gados, vēsta RIA Novosti.

Zakerbergs uzskata, ka līdz 2030.gadam parādīsies tehnoloģija, kas radīs papildināto un virtuālo realitāti. Tā ļaus planētas iedzīvotājiem uzskatīt, ka viņi atrodas līdzās citam cilvēkam, lai kur viņš atrastos. Turklāt pētniekiem izdosies novērtst un izārstēt pietiekamu skaitu slimību, lai vidējais dzīves ilgums pieaugstu par 2,5 gadiem.

Zakerberga prognoze liecina, ka tuvāko desmit gadu laikā parādīsies privāta sociālā platforma, kuras mērķis būs personiskās attiecības. Pēc viņa domām, tā apvienos nelielas sabiedrības. Viņš atzīmēja, ka internets devis cilvēcei "superspēku" – iespēju kontaktēties ar ko un kur vien cilvēks vēlas. Taču vienlaikus cilvēki ir zaudējuši tuvības sajūtu un apziņu par savu unikālo lomu. Jaunā sociālā platforma centīsies atrisināt šīs problēmas.

Sociālie tīkli
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Tāpat uzņēmējs pauda viedokli, ka nākotnē būs vērojama iespēju decentralizācija un mazais bizness gūs piekļuvi tehnoloģijām, ko patlaban izmanto lielie "spēles dalībnieki".

Tāpat Zakerbergs savā prognozē piemineja problēmu, ko rada lielo digitālo sabiedrību kontrole un ar to saistītie vārda brīvības un datu konfidencialitātes jautājumi.

"Ļoti reti var atrast precīzu "pareizu" atbildi, un daudzios gadījumos tas ir tikpat svarīgi, kā arī pieņemto lēmumu leģitimitāte no sabiedrības viedokļa," teikts viņa publikācijā.

Zakerbergs uzskata, ka valdībai jānosprauž skaidrāki noteikumi kaitīgās informācijas, satu saglabāšanas un transportēšanas kontekstā. Pēc viņa domām, šīs problēmas palīdzēs atrisināt arī jauns pārvaldes paņēmiens, ar kura starpniecību būs iespējams pārsūdzēt lēmumus strīdīga satura jautājumā.

"Šajā desmitgadē mums nāksies daudz ko paveikt un daudz ko apgūt, lai iecerētais piepildītos," konstatēja Zakerbergs.

Pēc temata

Šrilankas komunikāciju ministrs asi kritizēja Facebook par cenzūru
Tiesībsargi pieteikuši karu Google un Facebook. Krievijai par to atliek tikai priecāties
NATO pateica "vajag"! Latvijā plāno pastiprināt sociālo tīklu cenzūru
IT drošības eksperts: Facebook danco pēc amerikāņu specdienestu stabules

Galvenie temati