09:24 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

Šī gada sākumā sāktas gāzes piegādes arī uz Bulgāriju. Aprēķini liecina, ka tās dos iespēju Sofijai ietaupīt aptuveni 40 miljonus eiro.

RĪGA, 6. janvāris — Sputnik. Grieķijā un Maķedonijā sākušās gāzes piegādes no Krievijas pa cauruļvadu "Turcijas straume", informēja kompānijas "Bulgartransgaz" vadītājs Vladimirs Maļinovs, vēsta RIA Novosti.

1. janvārī sāktas gāzes piegādes arī uz Bulgāriju. Aprēķini liecina, ka tās dos iespēju Sofijai ietaupīt aptuveni 40 miljonus eiro.

"Bulgartransgaz" vadītājs radio BNR ēterā pastāstīja, ka tiek izmantots jaunais punkts "Strandja 2" pie robežas ar Turciju. Viņš piezīmēja, ka gada sākumā Transbalkānu gāzesvads, kura vietā stājusies "Turcijas straume" nav noslogots. Pie tam, Maļinovs paskaidroja, nepieciešamības gadījumā Bulgārijas vadība var izmantot arī šī gāzesvada potenciālu.

"Turcijas straume"

Projektā iekļauti divi gāzesvadi. Pirmais no tiem nodrošina zilās degvielas piegādes Turcijai, otrais – valstīm Eiropas dienvidos un dienvidaustrumos.

Novembrī Krievijas koncerns "Gazprom" aizpildīja abus cauruļvadus ar degvielu. Gāzesvada oficiālais ekspluatācijas sākums ieplānots 8. janvārī.

Pēc temata

Kāpēc "Turcijas straume" ir svarīga Ankarai un satrauc ASV
Maskava paziņoja "Turcijas straumes" palaišanas termiņus
Sastāvējusies prece. "Turcijas straumes" dēļ Ukrainas gāzesvads krītas cenā

Galvenie temati