03:44 01 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Pasaulē
Saņemt īso saiti
40

Iepriekš Polijas vēstnieks Kijevā Bartošs Cihodki un Izraēlas diplomātiskās misijas vadītājs Džoels Lions pauda bažas par to, ka Ukrainā notika gājiens par godu Stepana Banderas 111. dzimšanas dienai.

RĪGA, 5. janvāris – Sputnik. Polijas vēstniecība Kijevā kritiski izvērtēja Ukrainas Ārlietu ministrijas preses sekretāres Jekaterinas Zeļenko atbildi uz Polijas un Izraēlas vēstnieku kopīgo paziņojumu, kurā diplomāti nosodīja ukraiņu nacionālistu glorifikāciju. Par to liecina diplomātiskās misijas komentārs "Polijas radio" ēterā.

Ukrainas Ārlietu ministrijas preses sekretāre, komentējot diplomātu viedokli, apgalvoja, ka katra tauta un katra valsts patstāvīgi izvēloties un godinot savus varoņus.

Iepriekš Polijas vēstnieks Kijevā Bartošs Cihodki un Izraēlas diplomātiskās misijas vadītājs Džoels Lions pauda bažas par to, ka Ukrainā notika gājiens par godu Stepana Banderas 111. dzimšanas dienai, par kura upuriem kļuvuši desmitiem tūkstošu poļu un ebreju un tūkstošiem citu tautību pārstāvju.

Diplomāti bija sašutuši par to, ka 1. janvārī Kijevas pilsētas administrācija piekāra pie ēkas fasādes karogu ar Stepana Banderas attēlu, kā arī par Ļvovas apgabala padomes lēmumu piešķirt līdzekļus nacistu kolaboracionista Andreja Meļņika, "ksenofobā, antisemītiski un poļiem naidīgi noskaņotā rakstnieka, Ivana Liptas un viņa dēla Jurija, "ukraiņu rases teorijas" autora piemiņas godināšanai.

Vēstniecība kritiski izvērtēja arī Zeļenko izteikumus par to, ka Polijas un Izraēlas nosodījums par nacionālistu godināšanu Ukrainā nākot par labu "trešajai pusei".

Gājiens Kijevā. Foto no arhīva
© Sputnik / Стрингер

"Par labumu, kādu gūst trešā puse Ukrainas strīdos ar tās svarīgākajiem sabiedrotajiem par vēsturiskajiem jautājumiem, ir jādomā tiem, kuri publiski un valsts līmenī godina 40. gadu etnisko tīrīšanu autorus un izpildītājus. Esam pārliecināti, ka notikusi informācijas izkropļošana," secināja vēstniecība.

Turklāt diplomāti uzdod jautājumu, kāpēc Kijeva pieprasa, lai Maskava atzītu Golodomoru, ja paši uzskata, ka Banderas un Meļņika kults ir valsts iekšējā lieta.

Pēc temata

Polijas ĀM: "ar Banderu" Ukraina neiestāsies ES
Polijā pieņemts likums par "Banderas ideoloģijas" aizliegšanu
"Banderas" spēles rezultāti: Polija bloķējusi Ukrainas tranzītu
Polijas prezidents parakstījis likumu par "Banderas ideoloģiju"
Tagi:
Bandera, Ukraina, Polija

Galvenie temati