16:25 30 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

Ceturtdien Turcijas parlaments ar balsu vairākumu apstiprināja likumprojektu, kas ļauj nosūtīt bruņotos spēkus uz Lībiju.

RĪGA, 3. janvāris - Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps sarunā ar Turcijas līderi Tajipu Erdoganu paziņoja, ka ārvalstu iejaukšanās padarīs vēl sarežģītāku situāciju Lībijā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Baltā nama sniegto informāciju.

"Līderi apsprieda divpusējos un reģionālos jautājumus. Prezidents Tramps norādīja, ka ārvalstu iejaukšanās padarīs vēl sarežģītāku situāciju Lībijā," teikts paziņojumā.

Tramps un Erdogans vienojās, ka nepieciešama situācijas deeskalācija Idlibā, Sīrijā "civiliedzīvotāju aizsardzībai".

Ceturtdien Turcijas parlaments ar balsu vairākumu apstiprināja likumprojektu, kas ļauj nosūtīt bruņotos spēkus uz Lībiju.

Turcijas bruņoto spēku nosūtīšana uz Lībiju pēc Tripoles pieprasījuma var sarežģīt situāciju valstī, ir jāmeklē miermīlīgas iespējas risināt krīzi Lībijā, paziņoja Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis.

"Turcijas parlamenta lēmums mani satrauc. Turcijas karavīru nosūtīšana uz Lībiju pēc Tripoles pieprasījuma var padziļināt krīzi un sarežģīt situāciju. Krievija vienmēr ir atbalstījusi situācijas noregulēšanu Lībijā politiski diplomātiskā ceļā. Faktiski, valstī ir divvaldība pilsoņu konfrontācijas apstākļos," Sluckis konstatēja komentārā RIA Novosti.

Pēc viņa vārdiem, tādā situācijā ārvalstu militāra iejaukšanās nebūt nav labākais risinājums.

Sluckis ieteica meklēt miermīlīgus krīzes risinājuma paņēmienus ar ANO starpniecību un visas starptautiskās sabiedrības centieniem.

Pēc temata

Lavrovs ANO: Rietumvalstis pasludinājušas sevi par "pasaules līderiem"
"Īsta katastrofa": mediji vērtē Eiropas kopīgās armijas izveidi
Lībijā notriektas Ukrainas lidmašīnas, kas pārvadāja ieročus
"Pienācis laiks patiesībai": Sīrijas prezidents Asads pārtraucis ilgu klusumu

Galvenie temati