06:11 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
54

Zinātnieks atzīmēja, ka dzēriena lietošanas efektu ietekmē etanola saturs, un piebilda, ka vienīgā iespēja, kā nemocīties paģirās, ir nedzert vispār.

RĪGA, 1. janvāris - Sputnik. Zinātnieks no Braitonas universitātes Lielbritānijā Hals Sosabovskis pastāstīja, kādi dzērieni visātrāk noved pie reibuma un izraisa lielākas paģiras, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Mail.

Sosabovskis uzsvēra, ka dzēriena lietošanas efektu ietekmē tajā esošā etanola daudzums. Tas parasti svārstās no 5 līdz 40%.

Pēc profesora vārdiem, visvieglāk ir apreibt no heresa un portvīna – tie abi ātri nokļūst asinīs, un alkohola saturs tajos ir salīdzinoši augsts – aptuveni 20%.

Zinātnieks pastāstīja, ka stipru reibumu izraisa viskijs un citi stipri dzērieni. Tomēr, pateicoties augstajam spirta saturam, tie lēni iesūcas asinsrites sistēmā, jo apspiež kuņģa šūnu darbību.

Profesors piebilda, ka arī dzirkstošie vīni izraisa ātru reibumu – gāze pastiprina absorbciju, tāpēc jau pirmajā brīdī var sajust spirta iedarbību.

Zinātnieks atzīmēja, ka daudzi cilvēki svētku laikā virknē alkoholu un ūdeni, jo tas, pēc viņu domām, palīdz saglabāt prāta skaidrību un izvairīties no paģirām. Sosabovskis apgalvo, ka tā nedrīkst darīt, ja runa ir par 40 grādu dzērieniem. Tamlīdzīga "metode" divkārt samazina etanola procentuālo vērtību - tieši līdz 20 grādiem, tātad reibums iestājas ātrāk.

Profesors uzsvēra, ka tā paša iemesla dēļ nedrīkst vieglajam alkoholam uzdzert stipro.
Lai nākamajā rītā pašsajūta būtu kaut mazliet labāka, viņš ieteica lietot vodku. Taču vienīgais veids, kā izvairīties no paģirām, ir nedzert vispār.

Pēc temata

"Jums tikai viskiju, vai pavizināsimies?": Ventspilī atklāts alkotaksometru tīkls
Zinātnieki: alkohols pagarina dzīvi cilvēkiem ar slimu sirdi
Seko līdzi glāzei: Rīgas naktsklubos dzērieniem pievieno klāt narkotikas
Drīz vien saldie dzērieni varētu kļūt par dārgu prieku

Galvenie temati