23:14 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB91.2538
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Vienkāršiem vārdiem par veselību (29)
105

"Ir viena Jaungada tradīcija pret kuru es nekādā gadījumā neiebildīšu, lai arī esmu dietologs," atzina ārsts.

RĪGA, 1. janvāris – Sputnik. Šampanietis Jaunajā gadā ir tradīcija, ar kuru ārsti nevar strīdēties, taču daži izņēmumi ir, pastāstīja dietologs Andrejs Bobrovskis sarunā ar radio Sputnik.

Viņš konstatēja, ka šampanieša un dzirkstoši vīnu saldā garša "slēpj" no organisma izdzertā alkohola daudzumu. Līdzīgs efekts ir vērojams, kad cilvēks lieto viskija kokteili ar Coca-cola – rezultātā cilvēki nepamana brīdi, kad pienācis laiks pielikt punktu. Jāpiebilst arī tas, ka dzēriens ir gāzēts, un burbulīšiu var gluži negaidot "iedot pa galvu".

"Neskatoties uz tādām sekām, ārsti nevēlas mest izaicinājumu tradīcijai; pats galvenais ir mēra sajūta," uzskata Bobrovskis.

Mediķis atzina, ka mērenos daudzumos šampanietis ir lielisks Jaunā gada svētku atribūts.

"Tā ir Jaungada tradīcija pret kuru es nekādā gadījumā neiebildīšu, lai arī esmu dietologs. Šampanieti var iedzert, ja jūs zināt savu normu un zināt, ka šī dzēriena pārmērīgas lietošanas gadījumā iespējama saindēšanās un ļoti slikta pašsajūta," atgādināja ārsts.

Viņš atzīmēja vēl vienu tradīciju – iedomāties vēlēšanos gadu mijā, uzrakstīt to uz papīrīša, un zīmīti sadedzināt virs šampanieša bokāla. Kad pelni sakrīt šampanietī, to izdzer.

"Degšanas temperatūra ir tāda, ka saindēties tur nevar. Nekādas baktērijas tajos pelnos nepārdzīvos papīra degšanu. Taču, manuprāt, tā ir ļoti dīvaina un nebūt ne vislabākā tradīcija," pasmējās ārsts un piebilda, ka par Jaungada vēlēšanos tikpat labi var vienkārši pasapņot brīdī, kad pulkstenis sit divpadsmit reizes.

Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (29)

Pēc temata

Piecas vienkāršas un oriģinālas sviestmaizīšu receptes Jaungada svētku galdam
Ārsti pastāstījuši par sēņu labumu
Dietoloģe pastāstīja, kā neaptaukoties ziemā
Amerikāniete uzzināja, ka viņas slepenais Santa bija Bils Geitss

Galvenie temati