13:28 12 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2170
  • RUB89.4671
  • RUB89.9947
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

Saskaņā ar Ukrainas versiju, provizoriska vienošanās ir, taču nav nekā konkrēta un gala vienošanās nav panākta.

RĪGA, 14. decembris – Sputnik. Gazprom vadītājs Aleksejs Millers un "Ukrainas Naftogaz" izpilddirektors Jurijs Vitrenko Vīnē veica sadarbības pārrunas gāzes jomā.

Tikšanās notika piektdien un ilga aptuveni četras stundas, vēsta RIA Novosti.

Gazprom pagaidām nesniedz plašākus komentārus, secināms no Krievijas gāze monopola paziņojuma.

"Vīnē notika kārtējais abpusējo Krievijas un Ukrainas gāzes pārrunu raunds… Puses apsprieda sadarbības jautājumus gāzes nozarē no 2020. gada," teikts kompānijas paziņojumā.

Taču, pēc Vitrenko apgalvotā, pusēm izdevies panākt provizoriskas vienošanās, kaut gan vienošanās gala varianta pagaidām nav.

"Turpinās apspriešana dažādos līmeņos. Mēs turpinām apspriest konkrētas lietas," pateica Ukrainas uzņēmuma vadītājs.

Tomēr Vitrenko uzsvēra, ka "pagaidām ir pāragri runāt par saskaņotu variantu". "Taču mēs ieņemam maksimāli konstruktīvu pozīciju. Turpinās aktīvs darbs," tostarp uzrakstīja kompānijas izpilddirektors savā Facebook lapā.

Tāpat, saskaņā ar Vitrenko datiem, nākamās tikšanās datums pagaidām nav zināms un "ir atkarīgs no progresa".

Esošais Krievijas un Ukrainas gāzes tranzīta līgums beidzas šī gada beigās. Krievija pēdējo trīspusējo konsultāciju laikā ar Eiropas Komisijas dalību oktobrī noteica pozīciju par tranzīta jautājuma paketes lēmuma nepieciešamību – kopā ar tiesu strīdiem un gāzes piegādēm Ukrainai.

Turklāt pirmdien "Normandijas četrinieka" samita ietvaros notika Krievijas un Ukrainas līderu pārrunas, kurās tika apspriests arī gāzes jautājums. Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis paziņoja, ka jautājumu izdevies atbloķēt un tagad padomnieku līmenī tiks apspriestas detaļas. Pēc viņa vērtējuma, ir pieaugusi pirmstermiņa tranzīta līguma parakstīšanas varbūtība un ir izdevies noņemt jautājumu par 3 miljardu dolāru izmaksu pēc Stokholmas arbitrāžas lēmuma – valsts piekrīt saņemt to no Krievijas gāzes veidā.

Pēc temata

Krievija reaģēja uz gāzes piegādēm Ukrainai no ASV
Ukrainā organizētajās mācībās izspēlēts Krievijas gāzes tranzīta apturēšanas scenārijs
ES vajadzīga gāze no Krievijas: eksperts paskaidroja, kas notiks ar tranzītu caur Ukrainu
Krievija norādījusi nosacījumus gāzes tranzīta saglabāšanai caur Ukrainu

Galvenie temati