04:28 01 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Pasaulē
Saņemt īso saiti
47

Aizsardzības iestādes vadītāja norādīja, ka šo valstu uztvere atšķiras no Eiropas uztveres un no to pieredzei nevar vienkārši "atmest ar roku".

RĪGA, 8. decembris – Sputnik. Vācijai ir jāņem vērā tas, kā Krieviju uztver Baltijas valstīs un Polijā, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz VFR aizsardzības ministers Annegrētes Krampas-Karenbaueres interviju izdevumam Bild.

Izdevums vēsta, ka viņa atgādināja par šo valstu attieksmi pret Krieviju Vācijas "naivās" attieksmes pret Krieviju kontekstā.

"Es pamanu, ka Baltijas valstīs un Polijā ir absolūti citāda Krievijas uztvere. Krievija tur daudzkārt ir pārkāpusi gaisa telpu, rosina dezinformācijas kampaņas. Mums vienkārši nebūtu jāatmet ar roku šo valstu pieredzei," paziņoja Krampa-Karenbauere.

Paziņojumi par "Krievijas draudiem" periodiski skan rietumu politiķu runās, visbiežāk Baltijas valstu un Polija amatpersonu teiktajā. Tostarp Lietuvas prezidents Gitans Nausēda nosauca Krieviju par "vienu no galvenajiem NATO draudiem".

Tikmēr Polijas prezidents Andžejs Duda norādīja, ka aliansei nav ienaidnieku, savukārt KF ir partneris un kaimiņš, kuram viņa valsts vienkārši nepiekrīt visos jautājumos. Krievijas Federācijas Padomē izteica pieņēmumu, ka šos vārdus Polija līderis visdrīzāk atkārtojis pēc ASV prezidenta Donalda Trampa sacītā, nevis pauda valsts pozīciju.

Maskava vairākkārt uzsvērusi, ka negrasās nevienam uzbrukt, taču Baltijas valstis turpina uzturēt mītu par "Krievijas draudiem", lai turpinātu audzēt NATO kontingentu un militārās tehnikas skaitu savā teritorijā un attaisnotu vērā ņemamus izdevumus aizsardzībai.

Tāpat Krievija daudzkārt paziņojusi, ka visi KF lidmašīnu lidojumi tika veikti un tiek veikti stingri ievērojot starptautiskos gaisa telpas lietošanas noteikumus virs neitrālajiem ūdeņiem, nepārkāpjot citu valstu robežas.

Krievijas senators Aleksejs Puškovs atzīmēja, ka tai pašai Lietuvai, līdzīgi pārējām Baltijas valstīm, tā vietā, lai atvairītu "Krievijas agresiju", būtu beidzot jāpievērš uzmanība patiesiem draudiem, kuri karājas virs tās, – Eiropas Savienības budžeta dotāciju samazinājums.

Pēc temata

Latvija nopirks zviedru granātmetējus AT4
Turcija piekritusi aizsargāt Latviju
NATO kibermācības Igaunijā: mērķi un līdzekļi
Putins brīdina: Krievija nedomā mierīgi skatīties uz NATO spēkiem pie savām robežām

Galvenie temati