06:01 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Pasaulē
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (219)
90

Britu armijai ir nepieciešamas vecumā jaunākas militārpersonas un bruņojuma modernizācija, citādi tai nav izredžu uzvarēt Krieviju, uzskata militārie eksperti.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Krievija konflikta gadījumā Austrumeiropā pilnībā dominēs pār Lielbritānijas sauszemes karaspēkiem ieroču un munīcijas ziņā, šāds secinājums ir atrodams Karalistes Apvienotā aizsardzības pētījumu institūta (RUSI) ziņojumā.

Pēc pētnieku domām, angļu armijā, līdzīgi tās NATO sabiedrotajiem, vērojams kritisks artilērijas un kaujas munīcijas trūkums, kā dēļ tās nav spējīgas noturēt aizsardzības pozīcijas, raksta bb.lv.

Kā zināms, Lielbritānija kopā ar citām NATO valstīm izvietojusi savus spēkus Austrumeiropā un patlaban Igaunijā vien dislocēti aptuveni 800 britu kareivju.

Institūts izanalizēja pušu militāro potenciālu augstas intensitātes militāra konflikta gadījumā starp NATO un Krieviju, kura gadījumā Lielbritānija solījusi atsūtīt papildspēku kārtā savu divīziju. Tas konstatēja, ka Krievija pilnībā pārspēj Lielbritāniju "bruņojuma un rādiusa ziņā", kā rezultātā Krievijas artilērija var iznīcināt britu vienības bez īpašiem šķēršļiem.

Lielbritānijas un NATO spēkiem ir ne vien ierobežots artilērijas vienību skaits, tie izjūt arī speciālā militārā transporta un kaujas munīcijas trūkumu.

Pētījumā norādīts, ka Lielbritānijas sauszemes artilērijas atjaunošana un modernizācija ir steidzama un kritiska prioritāte.

Temats:
NATO austrumu flangā (219)

Pēc temata

NATO mācībās Baltijas jūrā gājuši bojā 20 delfīni
Vienreizējās lietošanas infrastruktūra: kāpēc NATO Baltijā neieiet sliedēs
Piesavinājušies un ekspluatē Baltiju: Lietuvas AM ir sajūsmā par NATO un ASV
NATO karavīri Baltijā sūdzas: viņus "izseko krievi"

Galvenie temati