17:30 10 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
198

Attiecību pasliktināšanās ar ASV aizsardzības nozarē Eiropas Savienībai nozīmēs bēdīgas sekas, brīdināja NATO vadītājs Jens Stoltenbergs.

RĪGA, 23. novembris – Sputnik. Militāri politiskā bloka NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs ir pārliecināts, ka mēģinājumi atstumt Eiropu no ASV aizsardzības nozarē novedīs ne vien pie alianses spēku zuduma, bet arī pie Eiropas Savienības sabrukuma. Par to NATO vadītājs paziņoja intervijā spāņu izdevumam El País, vēsta Sputnik Igaunija.

"ES un NATO – tās ir divas puses vienai medaļai. Mēs nevaram likt sev izvēlēties starp Transatlantisko un Eiropas vienotību," cite Stoltenberga vārdus InoSMI.

Pēc viņa domām, svarīga nozīme ir gan pirmajam, gan otrajam.

"Ikviens mēģinājums atstumt Eiropu no Ziemeļamerikas ne vien padarīs vājāku NATO, bet arī novedīs pie ES sabrukuma," uzsvēra NATO vadītājs.

Tāpat viņš norādīja, ka ASV teritorijā izvietotie kodolieroči spēlē lielu lomu arī Eiropas drošībai. Un, ja ņem kopumā, tad, pēc Stoltenberga sacītā, ASV – tas ir visas alianses galvenais savienojošais posms.

Iepriekš Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja par nepieciešamību stiprināt Eiropas Savienības aizsardzības spējas, neatskatoties uz sabiedrotajiem aiz okeāna.

Pēc Francijas līdera sacītā, patlaban NATO vērojama "smadzeņu nāve", kā rezultātā Eiropa stāv "bezdibeņa malā".

Maskavā atzina Makrona viedokli par adekvātu attiecībā uz notiekošo. Komentējot Francijas prezidenta raizes, Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca viņa teikto par "zelta vārdiem", pat taisnīgu un būtību atspoguļojošu.

Pēc temata

Baidāties no Krievijas raķetēm – maksājiet: Latvijai nāksies dot naudu NATO
"Makrona diagnoze": cik ilgi NATO var nodzīvot ar "mirušām smadzenēm"
Hiperskaņas bloks "Avangard" stājas kaujas dežūrā
Deputāts: NATO plāni kosmosā novedīs pasauli pie katastrofas

Galvenie temati