07:31 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
72

NATO plāno atzīt kosmosu par savas darbības jomu. Par šī soļa sekām pasaulei un iespējamo Krievijas atbildi radio Sputnik ēterā pastāstīja Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Švitkins.

RĪGA, 20. novembris – Sputnik. NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs anonsēja Ziemeļatlantijas alianses plānus pasludināt kosmosa telpu par vienu no apvienības darbības jomām.

Francijas prezidents Emanuels Makrons
© Sputnik / Александр Вильф

Attiecīgais paziņojums izskanēja preses konferencē Briselē pirms NATO dalībvalstu aizsardzības iestāžu vadītāju tikšanās. Uzstāšanās translācija publicēta Twitter.

Pēc alianses domām, kosmosa telpas atzīšana par operatīvo jomu palīdzēs sakaru, navigācijas un agrīnās brīdinājuma sistēmas attīstībai. Taču viņš uzsvēra, ka uzbrukuma ieroču izvietošana kosmosā netiek plānota.

Šādi alianses vadības paziņojumi neatbilst patiesībai, norādīja radio Sputnik ēterā Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Švitkins.

"Stoltenberga paziņojums izraisa neizpratni un acīmredzami (paredz – red.) agresīvas, destruktīvas darbības attiecībā pret citām valstīm… Pati alianse kā militāra organizācija paredz kosmosa militarizāciju un visa veida mēģinājumi tiks (pasākti – red.) no NATO valstu puses. Manuprāt, tas var novest pasaules sabiedrību pie katastrofas," pauda likumdevējs.

Jurijs Švitkins uzsvēra, ka Krievijai šajā sakarā derētu veikt attiecīgus mēģinājumus, lai nepieļautu kosmosa militarizāciju no NATO puses.

"Atbildei ir jābūt attiecīgai, taču vienlaikus tai nevajadzētu (ļaut – red.) ievilkt mūsu valsti bruņojumu sacīkstēs kosmosā," nobeigumā sacīja Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks.

Novembra sākumā Francijas prezidents Emanuels Makrons intervijā žurnālam Economist paziņoja, ka Ziemeļatlantijas alianse "pilnībā zaudējusi koordināciju sabiedroto vidū, ko var raksturot kā "smadzeņu nāvi".

Krievijas senators Aleksejs Puškovs
© Sputnik / Александр Натрускин

Šo izteicienu kritizēja gan Jens Stoltenbergs, gan arī VFR kanclere Angela Merkele, kuri paziņoja, ka nepiekrīt Makrona asajiem vērtējumiem attiecībā pret NATO.

Iepriekš radio Sputnik paziņoja, ka Krievija ķeras klāt pie vidēja un mazāka darbības rādiusa raķešu izstrādes atbildes kārtā uz ASV rīcību.

Taču globālās paredzamības saglabāšanai raķešu jomā Krievija neizvietos sauszemes bāzēšanas vidēja un mazāka darbības rādiusa raķetes nekur, kamēr tās neparādīsies vienā vai otrā reģionā.

Pēc temata

NATO var ieņemt Kaļiņingradu divu dienu laikā, raksta Ķīnas mediji
Igaunija saņems no Eiropas lielāku naudu kosmosam
"Makrona diagnoze": cik ilgi NATO var nodzīvot ar "mirušām smadzenēm"

Galvenie temati