03:38 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
17

Amerikas kompānijām nebūtu jāiejaucas un jārīkojas amerikāņa interesēs, kurš piedalās vēlēšanās Šrilankā, uzrakstīja Šrilankas ministrs Twitter.

RĪGA, 12. novembris – Sputnik. Šrilankas komunikāciju ministrs Harins Fernando apsūdzējis sociālo tīklu Facebook cenzūrā viņa jautājumu par prezidenta vēlēšanu līdera Gotabaja Radžapaksa, bijušā valsts prezidenta Mahinda Radžapaksa brāļa, pilsonību dzēšanas dēļ, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Channel NewsAsia.

Iepriekš Fernando ministrijas Facebook lapā mēģināja precizēt, vai Radžapaksa drīkst piedalīties vēlēšanās, izsakot pieņēmumu, ka viņš joprojām ir ASV pilsonis. Saskaņā ar Šrilankas likumiem, personas ar dubultpilsonību nevar ieņemt vēlēšanu posteņus.

"Vai Radžapaksa kungs drīkst piedalīties Šrilankas vēlēšanās? Ja viņš gūs uzvaru, vai varēs sniegt zvērestu vai reformēt pārvaldes aparātu?" painteresējās viņš.

Pēc tam sociālā tīkla administrācija izdzēsa viņa paziņojumus.

"Amerikas kompānijām nebūtu jāiejaucas un jārīkojas amerikāņa interesēs, kurš piedalās vēlēšanās Šrilankā. Es atbildu par katru savu vārdu," uzrakstīja viņš Twitter.

Savukārt Facebook pārstāvis paziņoja, ka administrācija regulāri dzēš publikācijas, kas satur personīgu vai konfidenciālu informāciju.

Gotabaja Radžapaksa saņēma ASV pasi 2003. gadā, zaudējot Šrilankas pilsonību pēc tam, kad aizbrauca dzīvot uz Losandželosu.

2005. gadā viņš atgriezās Kolombo un paziņoja, ka ir atjaunojis pilsonību. Viņu iecēla aizsardzības ministra amatā. Pēc viņa sacītā, viņš atteicās no Amerikas pilsonības šī gada maijā.

Pēc temata

Politiskā cenzūra Facebook tīklā
Dzīve rit tālāk: Facebook cenzūra kļūs stingrāka pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Galvenie temati