02:41 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
20

Pilsoņu karš Donbasā ilgst jau piecus gadus, un pienācis laiks aprunāties ar Donbasa cilvēkiem par to, kas ar viņiem noticis šajā laikā, kā viņi mainījušies, kā iztēlojas savu nākotni, atklāja Kirils Višinskis.

RĪGA, 31. oktobris - Sputnik. "Donbasa ļaudis" – tā savu dokumentālo seriālu nosaucis starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" izpilddirektors, bijušais portāla "RIA Novosti Ukraina" vadītājs Kirils Višinskis.

Projekta varoņi – cilvēki, kuri jau piecus gadus dzīvo kara apstākļos Donbasā, un tie, kuri jūt līdzi Donbasa problēmām – politologi, žurnālisti, brīvprātīgie. Seriāls nāk klajā ria.ru kanālā YouTube, kā arī vietnē ria.ru.

"Šodien Donbasā plosās pilsoņu karš, par ko ik dienas stāsta ziņās. Tas turpinās jau piecus gadus, un man ienāca prātā aprunāties ar Donbasa ļaudīm par to, kas ar viņiem šaā laikā noticis, kā viņi mainījušies, kā iztēlojas savu nākotni," pastāstīja žurnālists.

Filmu veido astoņas sērijas, kas tiks publicētas YouTube reizi nedēļā. Pats Kirils intervējamos nosacīti sadalīja trijās grupās: "ekstremāļi", sociālās sfēras profesionāļi un analītiķi. Projekta pirmās sērijas varone ir sieviete ar stipru raksturu – Doņeckas nacionālās universitātes rektore Svetlana Bespalova. Seriāla autors aprunājies arī ar Gorlovkas administrācijas vadītāju Ivanu Prihodjko, Doņeckas Neatliekamās un reparatīvās ķirurģijas institūta vadītāju Emīlu Fistālu, televīzijas programmu vadītāju, Šahterskā dzimušo Dmitriju Kuļikovu.

Kirilu Višinski, bijušo portāla "RIA Novosti Ukraina" vadītāju aizturēja Kijevā 2018.gada 15.maijā aizdomās par pašpasludināto Donbasa republiku atbalstu un valsts nodevību. Maksimālais sods saskaņā ar šo pantu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 15 gadiem. Tiesa astoņas reizes pagarināja Kirilam drošības līdzekli – arestu. Krievijas prezidents Vladimirs Putins norādīja, ka situācija ir neredzēta, un Višinskis ir arestēts par viņa tiešo profesionālo darbību, par žurnālista funkciju izpildi. Višinskis tika izlaists brīvībā šī gada 28.augustā un 7.septembrī atgriezās Krievijā. Ar Vladimira Putina dekrētu no 21.oktobra iecelts par KF prezidenta Cilvēktiesību padomes locekli.

Pēc temata

Ar ko Krievijā nodarbosies Višinskis? Simoņana pastāstīja, kas viņu gaida
"Izdzēst Ukrainu no kartēm": Višinskis pastāstīja, kas viņam tika inkriminēts
Ne tikai Mariupole, jeb Kā aiziet no "bibliotēkas"
Doņeckas republikas vadītājs: diez vai Kijeva izpildīs "Šteinmeiera formulas" prasības

Galvenie temati