13:18 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Pētījumā piedalījās 12 cilvēki, pētāmos iedalīja trīs grupās: pirmie treniņu laikā lietoja ūdeni, otrie – ogļhidrātu gēlu, trešie – kartupeļu biezeni.

RĪGA, 27. oktobris – Sputnik. Speciālisti no Ilinoisas štata universitātes noskaidroja, ka ilgstošu treniņu laikā kartupeļu biezenis var kļūt par alternatīvu speciālam ogļhidrātu gēlam, vēsta RIA Novosti.

Pētījumā piedalījās 12 cilvēki, kuri ar velosipēdu pārvarēja vidēji 267 kilometrus nedēļā. Pētāmos iedalīja trīs grupās: pirmie treniņu laikā lietoja ūdeni, otrie – ogļhidrātu gēlu, trešie – kartupeļu biezeni.

Eksperimenta laikā dalībniekiem mērīja glikozes līmeni asinīs un temperatūru, kā arī sekoja kuņģa un zarnu trakta stāvoklim un vingrinājumu intensitātei.

Speciālisti noskaidroja, ka tiem, kas lietoja gēlus un kartupeļu biezeni, glikozes koncentrācija plazmā bijusi gandrīz vienāda. Turklāt šīs abas grupas uzrādīja labākus rezultātus, nekā tie, kas dzēra tikai ūdeni.

Taču biezeni lietojušajiem cilvēkiem sāpēja kuņģis, kā arī bija vēdera uzpūšanās. Zinātnieki uzskata, ka tas varētu būt saistīts ar kartupeļu patēriņa apjomu.

"Kopumā mūsu pētījums apstiprina koncepciju, kas parāda, ka sportisti var izmantot pārtikas ogļhidrātu dabīgos avotus kā alternatīvu komerciālajiem produktiem," nobeigumā sacīja pētījumu vadītājs profesors Nikolass Burds.

Pēc temata

Zinātnieki noskaidrojuši: dārzeņu un augļu visai cilvēcei nepietiks
Zinātnieki pastāstīja, kāda diēta nodrošinās veselību nākotnes paaudzēm
Vegānisms apdraud nākamo paaudžu intelektu
Dietoloģe izvērtēja pētījumu par produktiem aptaukošanās apkarošanai

Galvenie temati