03:31 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

Dažādās Katalonijas pilsētās kopš pirmdienas norisinās protesta akcijas, kuru laikā notiek nekārtības, ir arī cietušie.

RĪGA, 20. oktobris – Sputnik. Barselonas mērija novērtēja pilsētā notiekošo protesta akciju radītos zaudējumus, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz aģentūru EFE.

Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem, zaudējumi sastādījuši vairāk nekā 2,5 miljonus eiro, turklāt, kā norāda aģentūras informācijas avoti, galīgā summa var izrādīties augstāka. Aģentūras sarunas biedri paskaidroja, ka aprēķinos netika ņemti vērā līdzekļi pilsētas sētnieku virsstundu atlīdzināšanai.

Kopš protesta akciju sākuma manifestanti sadedzinājuši aptuveni tūkstoti konteineru, sasituši veikalu un kafejnīcu skatlogus. Tikai svētdienas, 20. oktobra, naktī un no rīta vairāk nekā 40 strādnieku grupas tika iesaistītas pilsētas attīrīšanas darbos. Savukārt ugunsdzēsēji nakts laikā nodzēsuši aptuveni 50 uzliesmojuma perēkļus.

Par protestu iemeslu kļuva spriedums, kuru Spānijas Augstākā tiesa paziņoja attiecībā uz vietējiem politiķiem, kas ir saistīti ar neatkarības referenduma organizēšanu 2017. gadā. Viņiem tika piespriesti cietumsodi.

Sadursmju laikā dažādās Katalonijas pilsētās kopš nedēļas sākuma ir cietuši aptuveni 800 cilvēku, no tiem vairāk nekā 300 ir kārtības sargi, 18 joprojām atrodas slimnīcās.

Kopumā nedēļas laikā ir aizturēti aptuveni 200 cilvēku, 18 no tiem atrodas pirmstiesas apcietinājuma.

Pēc temata

Paskatieties, kas aizvadītajā naktī darījās Barselonas ielās
Nekārtības pēc visaptverošā streika paralizējušas Barselonu
Salvini sarīkoja Romā masveida pret valdību vērstu labējo demonstrāciju

Galvenie temati