02:47 01 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

ASV Pārstāvju palātas loceklis nosūtījis valsts prezidenta padomniekam nacionālās drošības jautājumos Robertam O’Braienam vēstuli, kurā aicināja Balto namu atturēties no pārsteidzīgas rīcības.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. ASV izskata iespēju izstāties no Atvērtu debesu līguma, pastāstīja Pārstāvju palātas Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Eliots Engels, vēsta RIA Novosti.

Kongresmenis nosūtījis valsts prezidenta padomniekam nacionālās drošības jautājumos Robertam O’Braienam vēstuli, kurā pauda bažas sakarā ar informāciju par to, ka Trampa administrācija izskata izstāšanos no Atvērtu debesu līguma un aicināja Balto namu atturēties no tādas "pārsteidzīgas rīcības".

Lidmašīna Tu-154M
© Sputnik / Александр Кряжев

Engels nenorādīja, par kādiem tieši paziņojumiem ir runa, tomēr atzīmēja, ka minētais līgums "ļauj ASV un mūsu sabiedrotajiem Eiropā sekot militārajai kustībai Krievijā".

Politiķis pauda viedokli, ka izstāšanās no šī līguma novedīs pie šķelšanās NATO.

"Cik man zināms, administrācija vēl nav sākusi būtiskas konstultācijas ar mūsu partneriem un sabiedrotajiem šajā jautājumā," viņš informēja un akcentēja, ka ASV nedrīkst atteikties no šī "svarīgā instrumenta tālākai Krievijas novērošanai".

Atvērto debesu līgumu 1992.gada 24.martā Helsinkos parakstīja 23 EDSO dalībvalstis. Krievija ratificēja līgumu 2001.gada maijā. Līguma dalībniekiem ir tiesības aplidot vienam otra teritorijas ar mērķi kontrolēt militāro darbību.

Pēc temata

Sliktāk par nāvi. Pie kādiem aizliegtajiem ieročiem paslepus strādā ASV
Kā līguma INF laušana ietekmēs Baltijas valstis
Pentagonā paskaidroja Krievijas GKS lidmašīnas lidojumu virs Baltā nama
ASV GKS lidmašīna nolidoja virs Krievijas teritorijas

Galvenie temati