12:15 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Pasaulē
Saņemt īso saiti
46

Bijušais Aizkarpatu apgabala gubernators atzīmēja, ja viltotas arhīvu izziņas ukraiņi pērk par kukuļiem, tad iemācīties ungāru valodu neiznāk.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Bijušais Aizkarpatu apgabala gubernators Genādijs Moskaļs paziņoja, ka Ungārija atņem pases, kuras tika izsniegtas Ukrainas iedzīvotājiem, vēsta Sputnik Lietuva.

Bijušais ierēdnis Oboz.tv intervijā paziņoja, ka par iemeslu tam kļuvis tas, ka bieži vien ES valsts pases saņēma nevis etniskie ungāri, bet gan ukraiņi, kuri pirka izziņas par to, ka viņu senči dzīvoja Aizkarpatos, kad teritorija bija Ungārijas vai Austroungārijas sastāvā.

Pēc Moskaļa apgalvotā, Budapeštā izlēmuši, ka dokumenti esošajiem Aizkarpatu iedzīvotājiem tika izsniegti nelikumīgi, jo viens no galvenajiem nosacījumiem pases saņemšanai bija ungāru valodas zināšanas.

Bijušais ierēdnis paziņoja, ka šobrīd notiek tiesvedība, un Ungārijas dokumentus saņēmušajiem piedāvā nokārtot nacionālās valodas zināšanas eksāmenus.

"Izrādījās, ka vairāk nekā puse pasu tika izsniegta tiem, kas nav etniskie ungāri, nezina valodu, dzīvo Kijevā vai vēl kaut kur," pastāstīja Moskaļs.

Pēc viņa teiktā, ja cilvēks nesaprot ungāru valodu, pasi atņem tiesībsargājošo iestāžu darbinieki. Un, ja viltotas arhīvu izziņas var nopirkt, tad ātri iemācīties ungāru valodu pieaugušiem ukraiņiem ir praktiski neiespējami, atzīmēja Moskaļs.

Pērnā gada rudenī starp Ukrainu un Ungāriju izvērsās kārtējais skandāls. Valsts savstarpēji izsūtīja konsulus pēc tam, ka Beregovā, Aizkarpatu apgabalā, Ukrainā ukraiņiem sāka izsniegt Ungārijas pases.

Pēc temata

Nevajag baidīties no simts ukraiņiem: Latvijas restorāni lūdz atvērt darba tirgu
Ukraiņus aicina nekopēt Eiropas "izplūdušās" vērtības
Dombrava aicina ātrāk noķert noziedznieku-migrantu Liepājā
Iedzīvojušies grūtībās, lai iespītētu Krievijai. Igauniju nogurdinājuši ukraiņi

Galvenie temati