03:16 03 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Pasaulē
Saņemt īso saiti
32

ASV un Polijas vadītāji parakstījuši deklarāciju par ASV un Polijas militāro sadarbību. Dokumentā, ko publicēja Polijas Aizsardzības ministrija, norādītas plānotās ASV armijas bāzu dislokācijas vietas.

RĪGA, 24. septembris – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps un Polijas valsts vadītājs Andžejs Duda parakstījuši Deklarāciju par militāro sadarbību, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Abu valstu līderi plānoja parakstīt dokumentu Trampa vizītes laikā Polijā, kas bija ieplānota augusta beigās un septembra sākumā, taču Baltā nama vadītājs atcēla vizīti vētras "Dorian" dēļ.

Dokumentā, ko publicēja Polijas Aizsardzības ministrija, norādītas plānotās ASV armijas bāzu dislokācijas vietas.

Piemēram, Poznaņā plānots izvietot ASV sauszemes spēku divīzijas štābu un atbalsta grupas, Dravsko apriņķī – Polijas un ASV bruņoto spēku mācību centra štābu, Vroclavā – ASV Bruņoto spēku transporta aviobāzes štābu. Bezpilota lidaparātu eskadras štābs apmetīsies Laskā, bet aviācijas brigādes, bataljona loģistikas un speciālo uzdevumu spēku objekts – Slupcas apriņķī. Vēl viens speciālo uzdevumu spēku objekts tiks izvietots Ļubļinā. Tanku brigādes dislokācijas vieta vēl tiek apspriesta.

Deklarācijas parakstīšanas laikā Donalds Tramps paziņoja, ka uz plānotajām bāzēm netiks nosūtīti papildu spēki – cilvēki tiks pārvietoti no citām vietām Eiropā. ASV spēku skaitliskais sastāvs Polijā palielināsies par tūkstoti. Patlaban valstī dislocēti 4,5 tūkstoši amerikāņu karavīru.

Pēc temata

Polijā viss ir O’kay. ASV dāvājušas Varšavai "drošības atslēgas" lomu
ASV pārvietos uz Poliju 1500 tanku divīzijas karavīrus
Lietuvas premjers atbalstījis Polijas vēlmi izveidot ASV armijas bāzi
Latvija atbalsta Polijas vēlmi palielināt ASV militāro klātbūtni valstī

Galvenie temati