21:04 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (219)
53

Ģenerālis Bens Hodžess ir pārliecināts: Ziemeļatlantijas aliansei jāpaplašina spēki Melnās jūras reģionā, lai tai būtu "lielākas iespējas kuģniecības brīvības nodrošināšanai un NATO aizsardzībai".

RĪGA, 23. septembris – Sputnik. ASV Bruņoto spēku ģenerālis, bijušais Savienoto Valstu sauszemes spēku komandieris Eiropā Bens Hodžess sūdzas par to, ka Krievija bloķē NATO mācības Melnajā jūrā. Savu viedokli ģenerālis paudis intervijā Ukrainas izdevumam "Segodņa".

Viņš konstatēja: tiklīdz alianses spēki informē par mācību norises vietām Melnajā jūrā, Krievija tiem bloķējot pieeju.

"Tā ir Odesas pagaidu blokādes forma. Tā nav nejaušība. Tāpēc Rumānija un mūsu sabiedroti ir noraizējušies," apgalvoja Hodžess.

Pēc ģenerāļa domām, Ziemeļatlantijas aliansei jāpaplašina spēki Melnās jūras reģionā, lai tai būtu "lielākas iespējas kuģniecības brīvības nodrošināšanai un NATO aizsardzībai", vēsta RIA Novosti.

No 1. līdz 12. jūlijam Melnās jūras ziemeļrietumu daļā, kā arī Nikolajevskas, Hersonas un Odesas apgabalos Ukrainā aizritēja NATO jūras kara mācības Sea Breeze 2019.

Manevros piedalījās alianses locekļu – ASV, Lielbritānijas, Kanādas, Itālijas, Turcijas, Polijas, Bulgārijas, Grieķijas, Rumānijas, Dānijas, Latvijas, Igaunijas, kā arī alianses sabiedroto – AAE, Zviedrijas, Ukrainas, Moldovas un Gruzijas aviācija un kuģi.

Krievijas Ārlietu ministrija nosauca "Sea Breeze" par bīstamu ideju. Pēc Valsts domes deputāta no Krimas Andreja Kozenko domām, mācības drīzāk atgādina "saimnieka rotaļas ar pieradinātu jūras cūciņu", taču nepieciešamības gadījumā Krievija var atbildēt uz provokācijām.

Temats:
NATO austrumu flangā (219)

Pēc temata

Melnajā jūrā ienācis NATO izlūkošanas kuģis
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
Krievijas karavīri sākuši mācības Melnajā jūrā, kur rit NATO manevri
Odesas ostā ieradusies NATO kuģu eskadra

Galvenie temati