18:18 23 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
143

Krievijas Jūras kara flotes vajadzībām patlaban plānots būvēt astoņas "Borei" klases atomzemūdenes. No tām trīs jau nonākušas kara flotes rīcībā.

RĪGA, 23. septembris - Sputnik. Raķetes no Krievijas "Borei" klases atomzemūdenēm spēj padarīt Ameriku "neapdzīvojamu" pat gadījumā, ja citi Krievijas kodolspēki tiks iznīcināti "pirmā trieciena" brīdī, raksta amerikāņu izdevums National Interest.

"Visas sešpadsmit raķetes R-30 "Bulava" zemūdenē parasti nes sešas kodolgalviņas ar 150 kilotonnu jaudu, kas sadalās un iznīcina atsevišķus mērķus. Tas nozīmē, ka viena "Borei" spēj palaist pret pilsētām un armijas bāzēm vairāk nekā 5,8 tūkstošu jūdžu attālumā 72 kodolgalviņas, kuru iznīcinošais spēks desmitkārt pārspēj bumbu, kas tika nomesta uz Hirosimas," raksta autors, kuru citēja RIA Novosti.

Viņš atgādināja lasītājiem, ka aukstā kara gados padomju zemūdenes "bija trokšņainākas" nekā rietumu zemūdenes, tātad vieglāk "ievainojamas". Šī problēma tika izprasta 80. gados un PSRS importēja no Japānas un Norvēģijas tehnoloģijas projekta "Ščuka B" zemūdenes izstrādei. Akustiskās slepenības ziņā tā līdzinājās "ASV JKS darba zirdziņam" – Los Angeles klases zemūdenēm.

Savukārt tagad projekta "Borei" zemūdene, pateicoties ekipējumam, ir klusāka un spēj palikt nepamanīta, pārvietojoties lielākā ātrumā nekā Ohio klases zemūdene, vēsta raksta autors.

Patlaban, saskaņā ar bruņojuma valsts programmu, Krievijas Jūras kara flotes vajadzībām plānots uzbūvēt astoņas "Borei" klases atomzemūdenes. No tām trīs – "Jurij Dolgorukij", "Aleksandr Ņevskij" un "Vladimir Monomah" jau nonākušas kara flotes rīcībā. Ceturtā zemūdene "Kņazj Vladimir" patlaban iziet gaitas pārbaudes.

Pēc temata

Krievijā nolaista ūdenī zemūdene, ko NATO iedēvējusi par "Melno caurumu"
Polija meklē helikopterus pret krievu zemūdenēm
Britu JKS seko Krievijas zemūdenei Ziemeļu jūrā
Vai ASV spēs atrast Krievijas jaunās zemūdenes?

Galvenie temati