12:24 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
56

NATO militārās vienības, kas izvietotas līdztekus Krievijas Federācijas robežām, ir paredzētas uzbrukumam. Turklāt savos militārajos manevros alianse izspēlē iebrukumu nosacītā pretinieka teritorijā, atzīmēja krievu zinātnieks.

RĪGA, 21.septembris – Sputnik. Jāpievērš uzmanība NATO tradicionālajiem militārajiem scenārijiem, kas tiek izpēlēti mācību laikā, preses konferencē videotilta Тallina-Maskava laikā, kas bija veltīts drošības jautājumiem austrumu Baltijā, ieteica KZA J.Primakova Pasaules ekonomikas un starptautisko attiecību institūta vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Vladimirs Oļenčenko, vēsta Sputnik Igaunija.

Zinātnieks norādīja, ka scenāriji tiek gatavoti pēc viena algoritma: iebrukuma atvairīšanas sagatavošana, iebrukuma atvairīšana un – scenārija galvenā daļa – pretuzbrukums nosacītā pretinieka teritorijā.

"Tulkojot normālā valodā, tas ir iebrukums Krievijas teritorijā. Uz to patiesībā orientētas vienības, kas koncentrējas Baltijas teritorijā," paziņoja Oļenčenko.

Viņš ir pārliecināts: nav jābūt militāram speciālistam, lai izprastu NATO nodomus Baltijas valstīs.

No teiktā izriet viens secinājums – Baltijas pārpildīšana ar speciālo uzdevumu vienībām apgāž mītu par Krievijas draudiem. Šo domu apstiprina arī scenāriji, kas tiek izspēlēti NATO militārajās mācībās pie Krievijas robežām.

Videotilta Tallina-Maskava gaitā Sputnik Igaunija preses centrā Krievijas zinātnieki iepazīstināja ar pārskatu "Drošība Austrumu Baltijā". Tā pamatā likti Baltijas valstu militarizācijas procesa pētījumi kopš valstu neatkarības iegūšanas 1991.gadā.

Pēc temata

ASV militārā izlūkdienesta vadītājs salīdzinājis draudus no Krievijas un Ķīnas puses
Krievijas aizsardzības ministrs pastāstīja par valsts rietumu robežas nostiprināšanu
Mirs kā mīļie. Latvijas eksprezidente par NATO kareivjiem
ASV gaisa spēku ģenerālis: izspēlējām F-35 ātru pārsviešanu uz Baltiju

Galvenie temati