19:17 05 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Pasaulē
Saņemt īso saiti
29

Mācību grāmatas autori piedāvā skolēniem izlasīt rakstus par Krievijas, ASV un Francijas prezidentiem, kā arī sameklēt informāciju par materiālu autoriem un Sputnik redakcijas politiku.

RĪGA, 20. septembrisSputnikJaunajā sociālo zinātņu mācību grāmatā, ko Francijā laidusi klajā izdevniecība Belin Éducation, skolēniem piedāvā iemācīties "kritiski novērtēt informāciju, izmantojot vietnes Sputniknews.com piemēru.

Pie tam mācību grāmatā ir virkne kļūdu, piemēram, tajā sniegts subjektīvs un neprecīzs Sputnik apraksts, vēsta RIA Novosti. Teksta autori apgalvo, ka aģentūra nenodrošina translāciju krievu valodā, lai arī radio Sputnik translē ne tikai Krievijā, bet arī daudzās pēcpadomju valstīs.

Pie tam kartē, kas publicēta mācību grāmatā, aģentūras "galvenās redakcijas" atzīmētas Maskavā, Parīzē un Berlīnē, bet centri Edinburgā un Stambulā nav pieminēti.

"Eiropā to (aģentūru Sputnik – red.) uzskata par sazvērestību teoriju, kā arī dezinformācijas un propagandas izplatīšanas instrumentu," raksta autori, neatsaucoties ne uz kādiem datiem.

Mācību grāmatas autori cita starpā piedāvā skolēniem izlasīt rakstus par Krievijas, ASV un Francijas prezidentiem, kā arī sameklēt informāciju par materiālu autoriem un Sputnik redakcijas politiku, bet pēc tam novērtēt informāciju pēc piecu baļļu skalas.

Belin Éducation ir viens no vadošajiem mācību literatūras izdevējiem Francijā. Publicētais mācību līdzeklis ir viens no pirmajiem jaunajā kursā, ko piedāvājusi valsts Izglītības ministrija.

Pēc temata

Gribi teikt taisnību, - maksā: RT piespriests gigantisks sods
Francija ievieš cenzūru. Kāpēc Makrons bīstas no RT un Sputnik
Hakeri atklāja Rietumu infokara rosināšanas metodes pret Krieviju
Francijā televīzijas raidījums bērniem uzbrūk Krievijai

Galvenie temati