14:37 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Pārdevēji atteicās apkalpot klientu, kas nerunāja viņu valodā. Pārmaiņas pēc tā nav ziņa no Latvijas vai Igaunijas, bet no Beļģijas.

RĪGA, 19. septembris — Sputnik. Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers pastāstīja, ka Flandrijas piekrastē viņu atteicās apkalpot franču valodā, un sadusmoja vietējās varasiestāde, raksta The Guardian.

Beļģija ir divvalodīga valsts: ziemeļos atrodas Flandija, kur runā flāmu valodā, bet dienvidos - Valonija, kur runā franču valodā. Pēdējā laikā Flandrijā ir pieaugusi partiju popularitāte, kas atbalsta reģiona neatkarību.

Savu pilnvaru izbeigšanai Eiropas Komisijas vadītāja amatā veltītājā intervijā Junkers tostarp runāja par pieaugošu nepatiku pret frankofoniem Beļģijas Flandrijas daļā.

"Pēdējo trīsdesmit gadu laikā, viesojoties Beļģijas piekrastē, es ievēroju, ka iecietība kļuvusi mazāka. Pirms trīsdesmit gadiem maiznīcā vai miesnieka veikalā es varēju sarunāties franču valodā. Tagad tas nav pieņemams. Tāpēc es runāju vāciski - tas viņus apmierina, - Junkers sacīja.

"Beļģija vairs nav veiksmīgas sadzīvošanas modelis, un tas ir ļoti skumji," viņš piebilda.

Ostendes pilsētas mērs nosauca Junkera vārdus par "dīvainiem".

"Mēs priecājamies par visiem, lai kādā valodā viņi runātu," viņš uzrakstīja savā Twitter.

Ostendas kaimiņpilsētas Middelkerkes mērs nosauca Junkera paziņojumu par "aizvainojošu".

"Es domāju, ka viņš bija piedzēries, kad atbrauca šurp un pasūtīja savu steiku. Bodē viņu droši vien nebija sapratuši," - viņš piebilda, norādīdams uz baumām par Junkera mīlu pret alkoholu.

Junkers arī paziņoja, ka, viņaprāt, situācija Beļģijā neliecina par problēmām pārējā Eiropā.

"Tas ir Beļģijas fenomens. Beļģija ir valsts, bet tās kopienas uzskata sevi par nācijām, it īpaši Flandrijā. Valonija - tā nav nacionālā ideja, bet Flandrija sevi uzskata par nāciju un uzvedas atbilstoši. Tas, kā šīs divas dažādas kopienas dzīvo kopā, tomēr nesadzīvo, ir vienkārši neticami, - viņš teica Beļģijas laikrakstam Tijd.

Pēc temata

VVC sašutis par valsts aģentūru, kuras nosaukumā parādījies vārds Possessor
"Gribēju parādīt, ka esmu latvietis": aldaris uzskata – valodas jautājums ir atrisināts
"Kā Krievijas galvaspilsētā": rīdzinieks sašutis par paziņojumu krievu valodā
Nākamais ministrs sola modernu nacionālismu – bez krieviem

Galvenie temati