01:57 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Pasaulē
Saņemt īso saiti
41

Kļūdu pamanīja Ukrainas mediji, kuri tostarp atzīmēja, ka Ukrainas galvaspilsētas nosaukums ir izrakstīts nepareizi.

RĪGA, 9. septembris – Sputnik. Franču avīze Le Figaro ierakstīja Kijevu Krievijas pilsētu sarakstā, vēsta Sputnik Lietuva.

Kļūdu pieļāva ziņu sižetā avīzes portālā, kurā Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis sniedz komentāru presei sakarā ar ukraiņu karagūstekņu un politisko ieslodzīto atgriešanos no Krievijas.

Augšējā kreisajā stūrī norādīta atrašanās vieta – "Kijeva, Krievija".

Геолокация на видео Le Figaro
Ģeolokācija Le Figaro videoierakstā

Pirmie žurnālistu kļūdai uzmanību pievērsa Ukrainas mediji. Daži no viņiem atrada kļūdu arī Ukrainas galvaspilsētas pareizrakstībā, uzsverot, ka jāraksta ir Kyiv, nevis Kiev.

Krievija un Ukraina veica ieslodzīto pilsoņu apmaiņu 7. septembrī. KF cilvēktiesību pilnvarotā Tatjana Moskaļkova nosauca notikušo par "vēsturisku akciju".

Kopumā apmaiņā piedalījās 35 cilvēki no katras puses. Atbrīvoto vidū bija portālā RIA Novosti Ukraina vadītājs Kirills Višinskis, kuru Ukrainas likumsargi aizturēja Kijevā 2018. gada 15. maijā sakarā ar apsūdzību valsts nodevībā. Krievija nodeva Ukrainai par terorismu notiesāto Oļegu Sencovu un Krievijas jūras robežu pārkāpušās 24 ukraiņu militārpersonas.

Krievijā norādīja, ka šo notikumu var uzskatīt par "pirmo soli Maskavas un Kijevas pārejas virzienā no konfrontācijas pie dialoga".

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova uzsvēra, ka notikušais ir politiskās gribas un sistemātiska cītīga darba rezultāts.

Pēc temata

Eiropā pieaug cilvēku skaits, kuri uzskata Krimu par Krievijas daļu

Galvenie temati