02:26 06 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Pasaulē
Saņemt īso saiti
264

Kādēļ jāpalielina aizsardzības izmaksas, ja viss, ko Latvijas militārpersonas drīkst darīt, ir apkalpot rīcībspējīgākus NATO spēkus, paziņoja eksperts Vladimirs Bruters.

RĪGA, 9. augusts – Sputnik. Latvijas prezidents Egils Levits piekrita aizsardzības ministra Arta Pabrika piedāvājumam par nepieciešamību palielināt republikas militāro budžetu. Latvijas militārie izdevumi pērn pirmo reizi sasniedza 2% no IKP, kā to iesaka NATO.

Latvijas militārā budžeta apmērs neko nemainīs, paziņoja Sputnik Latvija intervijā Starptautiskā humanitāri politisko pētījumu institūta eksperts Vladimirs Bruters.

"Katrai iestādei gribas iztērēt vairāk naudas un apgūt arvien lielāku budžetu. Jautājums ir par to, ka visi Latvijas tēriņi aizsardzībai – vai tie pieaugs, samazināsies, vai vispār izzudīs – ir absolūti bezjēdzīgi. Kā liecina pēdējo desmit gadu pieredze, Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nav spējīgi ne uz kādu patstāvīgu darbību. Viss, ko Latvijas karavīri var darīt, ir apkalpot rīcībspējīgākus NATO spēkus – piemēram, amerikāņus, kuri veic misijas Afganistānā vai Irākā," paziņoja Bruters.

Tādēļ Latvijas aizsardzības budžeta apmērs neko nemaina, šo naudu vienkārši atņems iedzīvotājiem, uzsvēra eksperts.

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks regulāri sūdzas par līdzekļu trūkumu militārām vajadzībām, lai gan republika izpildīja NATO nosacījumus un tērē aizsardzībai 2% no IKP. Kolīdz tas notika, parādījās runas par jaunu aizsardzības izdevumu paaugstinājumu. Pērnā gada beigās Baltijas aizsardzības ministriju vadītāji paziņoja par gatavību palielināt aizsardzības izdevumus virs 2% no IKP. Latvija, Lietuva un Igaunija regulāri paziņo par nepieciešamību tērēt vairāk naudas aizsardzībai sakarā ar it kā pieaugušo Krievijas agresiju. Taču Maskava regulāri uzsver, ka tai nav nekādu uzbrukuma plānu nevienā no pasaules reģioniem, tostarp Baltijā.

Pēc temata

Viņam vēl ir par maz: aizsardzības ministrs sūdzas par līdzekļu trūkumu
NATO kareivji dzīvo teltīs, zemessargi negrib braukt uz šautuvēm: aizsardzība klibo
"Atkal dzied ierasto dziesmu": Krievijā pasmējās par Pabrika žēlabām naudas trūkuma dēļ

Galvenie temati