13:57 06 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Pasaulē
Saņemt īso saiti
93

Ekspertu dati liecina, ka jūlijā Grenlande zaudējusi vairāk nekā 160 miljardus tonnu ledus segas.

RĪGA, 27. jūlijs – Sputnik. Klimata pārmaiņu rezultātā Grenlande šī gada jūlijā zaudējusi vairāk nekā 160 miljardus tonnu ledus segas, kas turpina kust – salai tuvojas siltā gaisa viļņi, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Pasaules meteoroloģijas organizāciju.

"Siltuma vilni izprovocējis siltais vējš, kas nāk no Āfrikas ziemeļiem un Spānijas. Prognozes liecina, ka atmosfēras fronte aiznesīs šo karsto vilni uz Grenlandes pusi, kā rezultātā celsies gaisa temperatūra un pastiprināsies ledus kušana," teikts PMO paziņojumā.

Ekspertu dati liecina, ka jūlijā Grenlande zaudējusi vairāk nekā 160 miljardus tonnu ledus segas – 64 miljonus olimpisku izmēru baseinu. Japiebilst, ka tika novērtēts tikai salas redzamais segums.

Vienlaikus PMO uzsvēra, ka pašreizējais ledus kušanas apjoms šī gada jūlijā vēl nav pārspējis rekordu, kas uzstādīts 2012.gadā, un diezin vai tas tiks sasniegts. Organizācijas dati liecina, ka pašreizējais ledus izplatības līmenis arktiskajās jūrās pagaidām nav sasniedzis kritiskās atzīmes, kas fiksētas 1981. un 2010.gadā, un gandrīz sasniedzis 2012.gadā reģistrēto līmeni.

Pēc temata

Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Klimata pārmaiņas: kas sagaidāms Latvijā
Nesalda dzīve: kādus produktus mēs zaudēsim globālās sasilšanas rezultātā
Latviju noskalo jūra? Ministru Kabinets gatavojas evakuēt piekrastes iedzīvotājus

Galvenie temati