16:58 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
46

Operācijas mērķis – "stabilitātes veicināšana jūrā, drošas izbraukšanas nodrošināšana un spriedzes mazināšana starptautiskajos ūdeņos visā Arābijas līcī, Ormuza šaurumā, Babelmandeba šaurumā un Omānas līcī.

RĪGA, 20. jūlijs – Sputnik. ASV izstrādā militāru operāciju "Sargs", kuras mērķis ir nodrošināt jūras ceļus Tuvajos Austrumos, vēsta RIA Novosti, kuras rīcībā nonācis ASV Centrālās vadības paziņojums.

Operācija Persijas līcī tiek gatavota, ņemot vērā Irānas Islāma revolūcijas sargu korpusa (IRSK) lēmumu aizturēt Lielbritānijas tankkuģi starptautisko normu pārkāpuma rezultātā. Tankkuģis tika aizturēts piektdien. Vēlāk kļuva zināms, ka ASV aizsardzības ministra pienākumu izpildītājs Ričards Spensers atbalstījis militārā kontingenta pārsviešanu uz Saūda Arābiju "ASV interešu aizsardzībai" Tuvo Austrumu reģionā.

"ASV Centrālā vadība izstrādā starptautisko jūras operāciju "Sargs", lai pastiprinātu kontroli un drošību galvenajos jūras ceļos Tuvajos Austrumos, lai nodrošinātu kuģniecības brīvību, ņemot vērā nesenos notikumus Persijas līča reģionā," teikts paziņojumā.

Operācijas mērķis – "stabilitātes veicināšana jūrā, drošas izbraukšanas nodrošināšana un spriedzes mazināšana starptautiskajos ūdeņos visā Arābijas līcī, Ormuza šaurumā, Babelmandeba šaurumā un Omānas līcī.

Paziņojumā norādīts, ka ASV koordinēs darbības ar sabiedrotajiem operācijas "Sargs" ietvaros, lai "nodrošinātu kuģniecības brīvību reģionā un aizsargātu vitāli svarīgus jūras ceļus".

Situācijas saasināšanās Persijas līcī

Situācija Persijas līcī un tā apkaimē pēdējo mēnešu laikā ir manāmi saasinājusies.

Jūnija vidū Omānas līcī notikuši uzbrukumi tankkuģiem Front Altair un Kokuka Courageous. Dati liecina, ka uz to borta uzspridzinātas magnētiskās mīnas, sācies ugunsgrēks. Ziņas nav oficiāli apstiprinātas. Irāna noliedza, ka būtu vainojama minētajos incidentos.

Vēlāk notika vēl viens incidents – Irānas karavīri informēja, ka notriekts ASV bezpilota lidaparāts, kad tas pārkāpa Irānas gaisa telpas robežu. Vienlaikus ASV Bruņoto spēku Centrālā vadība skaidroja, ka BPLA notriekts virs Ormuza līča starptautiskajā gaisa telpā.

Vēlāk, jūlija vidū tika publicētas ziņas, ka Irānas karavīri it kā centušies aizturēt britu kuģi Ormuza šauruma rajonā pēc islāma republikas tankkuģa aizturēšanas Gibraltārā. Teherāna šos apgalvojumus noliedza.

Pēc temata

Irāna ierosinājusi Persijas līča valstīm parakstīt neuzbrukšanas līgumu
Amerikāņi rada "arābu NATO". Vai Krievija to pieļaus
Tramps atbalstījis 1500 ASV karavīru nosūtīšanu uz Tuvajiem Austrumiem
ASV armija var iekļūt teroristisko organizāciju sarakstā

Galvenie temati