11:06 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
48

Kerčas šaurumā aizturēto Ukrainas JKS militārpersonu liktenis, kuri pārkāpa Krievijas valsts robežu, tuvākajiem mēnešiem ir izlemts.

RĪGA, 17. jūlijs – Sputnik. Uz trīs mēnešiem Maskavas Lefortovas tiesa pagarināja arestu sešiem ukraiņu jūrniekiem, kuri tika aizturēti Kerčas šaurumā sakarā ar mēģinājumu pārkāpt Krievijas jūras robežu.

Saskaņā ar RIA Novosti paziņojumu no sēžu zāles, tiesa nolēma apmierināt izmeklēšanas prasību un pagarināt apsūdzētajiem Vlasjukam, Gricenko, Dračam, Zinčenko, Golovašam un Popovam soda mēru aresta veidā uz 3 mēnešiem, līdz 2019. gada 24. oktobrim.

"Kerčas lieta" prasa laiku

Tiesas sēde notika publikai slēgtā režīmā pēc FDD izmeklēšanas pārvaldes lūguma. Tiesas ēkā atradās tikai aizturēto ukraiņu jūrnieku radinieki, žurnālisti un Ukrainas Augstākās Radas pilnvarotā pārstāve cilvēktiesību lietās Ludmila Denisova.

Людмила Денисова
© Sputnik / Илья Питалев
Ludmila Denisova

Robežas pārkāpēju aizstāvība uzstāja uz šīs prasības noraidīšanas, argumentējot to ar to, ka ar likuma aizsargātais priekšlaicīgās izmeklēšanas noslēpums nevar būt derīgs, "kad šī pati izmeklēšana faktiski ir pabeigta".

Николай Полозов
© Sputnik / Евгений Биятов
Nikolajs Polozovs

Pēc advokāta Nikolaja Polozova sacītā, izmeklēšanas aktīvā stadija jau ir noslēgusies un visiem 24 jūrniekiem ir izvirzīta apsūdzība galīgajā redakcijā atbilstoši KF KK 322. panta 3. daļai (nelikumīga Krievijas robežas šķērsošana organizētas grupas sastāvā). "Kerčas lietā" ir aptuveni divdesmit sējumu, taču, ņemot vērā apsūdzēto un to aizstāvju skaitu, izskatīšana aizņems vismaz trīs mēnešus.

Provokācijai jābūt sodītai

Iepriekš jau esam stāstījuši par to, kā 2018. gada 25. novembrī divi nelieli apbruņoti Ukrainas JKS artilērijas kuteri "Berdjansk" un "Ņikopoļ", kā arī reida velkonis "Jani Kapu" pārkāpa KF valsts robežu Melnajā jūrā un vairākas stundas veica bīstamus manevrus, nereaģējot uz Krievijas varasiestāžu likumīgajām prasībām.

Krievijas robežsargi aizturēja kuģus, šim nolūkam viņiem nācās pielietot ieročus. Trīs ukraiņu jūrnieki guva vieglus ievainojumus. Kopumā uz klāja izrādījās 22 jūrnieki un divi Ukrainas Drošības dienesta (UDD) darbinieki. Visus aizturēto arestēja sakarā ar apsūdzību KF valsts robežas pārkāpšanā.

Atbildot uz Kijevas prasībām "nekavējoties un bez atrunām atbrīvot" Ukrainas militāros jūrniekus un kuģus, Maskavā vairākkārt uzsvēra, ka runa ir par Krievijas likumu un starptautisko jūras likumu pārkāpumu, tādēļ arestēto likteni ir jānosaka tiesai pēc izmeklēšanas veikšanas.

Pēc temata

Baltija vīlusies par ASV atbildi pēc incidenta Kerčas šaurumā, ziņo mediji
Bloomberg: Merkele noraidīja ASV lūgumu "provocēt Krieviju"
Ukrainai uzdāvinātie amerikāņu kuģi – metāllūžņi
Ukraina atkal sūtīs militāros kuģus cauri Kerčas šaurumam

Galvenie temati