08:44 21 Novembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1059
  • RUB70.7748
Bruņumašīnas Bradley līdzās Ābrama Linkolna memoriālam Vašingtonas centrā ASV Neatkarības dienas svētku priekšvakarā

Vašingtonā Neatkarības dienas svētkiem sagatavota sarūsējusi bruņutehnika

© RIA Novosti. Михаил Тургиев
Pasaulē
Saņemt īso saiti
46

ASV Aizsardzības ministrija pastāstīja, ka Baltais nams palūdzis sarūpēt svētkiem lietotus tankus un bruņumašīnas.

RĪGA, 4. jūlijs — Sputnik. Pentagons informēja, ka nepievērš īpašu uzmanību bruņutehnikas ārējam veidolam, kas izstādīta Vašingtonā par godu Neatkarības dienas svētkiem, vēsta RIA Novosti.

Vakar līdzās Ābrama Linkolna memoriālam tika izvietotas divas bruņumašīnas Bradly. Tās nav jaunas, krāsa vietām ir nolobījusies, labi redzama rūsa. 25 mm lielgabalu stobri ir noņemti. Netālu no memoriāla būs redzami arī divi tanki Abrams, bruņotā apvidus mašīna Humvee un bruņota remonta un evakuācijas kāpurķēžu mašīna М88.

Uz jautājumu, kāpēc izvietotas tikai sešas šādas mašīnas, turklāt nolietotas, ASV Aizsardzības ministrija atbildēja: "Baltais nams palūdza tieši tādas".

"Tā tika nolemts parādīt šī mašīnas. Tās notīrīja, pirms nogādāt Nacionālajā alejā," aģentūrai RIA Novosti pastāstīja resora preses dienestā.

Бронемашины Брэдли, установленные у подножия сцены на Национальной аллее в Вашингтоне
© RIA Novosti. Михаил Тургиев
Bruņumašīnas Bradley līdzās Ābrama Linkolna memoriālam Vašingtonas centrā ASV Neatkarības dienas svētku priekšvakarā

Svētkos klātsesošos uzrunās Donalds Tramps. Domājams, viņa runa būs veltīta "ASV militārajam spēkam". Uzrunas laikā pāri Vašingtonas centram lidos kara lidmašīnas un helikopteri, arī jaunais iznīcinātājs F-35 un prezidenta lidaparāts.

Jau kopš 2017.gada Tramps lolo ideju demonstrēt militāro tehniku. Tā dzima pēc tikšanās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Parīzē, kur aizritēja parāde par godu Bastīlijas ieņemšanas dienai.

Sākotnēji ASV prezidents plānoja organizēt vērienīgu kara tehnikas parādi pērnā gada 4.jūlijā, pēc tam – Veterānu dienā, 11.novembrī. Taču pilsētas vadība pasākumam pieprasīja gandrīz 22 miljonus dolāru. Šī iemesla dēļ pasākumu tika nolemts rīkot šogad.

CNN ziņoja, ka militārās tehnikas dalība izmaksās nepilnu miljonu dolāru, taču parādes šī vārda ierastajā nozīmē nebūs. Turklāt summā nav iekļauti aviokompāniju zaudējumi – tās bija spiestas mainīt aptuveni simt reisus Vašingtonas lidostas slēgšanas dēļ.

Šo notikumu fonā virkne Trampa pretinieku jau pārmeta viņam atkāpšanos no Neatkarības dienas svētku tradīcijām un pašreklāmu priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros.

Pēc temata

ASV prese informē: amerikāņu bruņumašīnas Polijā ieradušās ar bojājumiem
Vājais posms: National Interest salīdzinājis Krievijas un ASV sauszemes spēkus
Business Insider nosaucis "spēcīgākos" NATO ieročus karam ar Krieviju
Vācu deputāts konferencē Tallina: ASV armija Eiropā – NATO lielākais sasniegums

Galvenie temati