01:20 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Pasaulē
Saņemt īso saiti
39

EPPA pieņēmusi rezolūciju, kurā apstiprinājusi Krievijas delegācijas pilnvaras pilnā apjomā.

RĪGA, 26. jūnijs - Sputnik. EPPA pieņēmusi rezolūciju, kurā apstiprinājusi Krievijas delegācijas pilnvaras pilnā apjomā, vēsta RIA Novosti.

Pieņemtajā dokumentā EPPA aicināja Maskavu izpildīt visas rekomentācijas, kas iekļautas 2014. un 2015.gada rezolūcijās.

Tāpat rezolūcijā norādīts, ka "Krievijas delegācijas pienākums ir bez tālākas vilcināšanās atgriezties pie sadarbības ar Monitoringa komiteju un visām pārējām Asamblejas komitejām un sākt konstruktīvu dialogu par savu saistību izpildi".

Turklāt "Asambleja aicināja Krievijas valdību atbrīvot 24 Ukrainas jūrniekus", kuri tika aizturēti pēc robežas pārkāpuma pērnā gada novembrī. Tāpat EPPA aicināja "nekavējoties samaksāt visas iemaksas, kas pienākas Eiropas Padomes budžetā".

Diskusijas gaitā dokumentā tika iekļauts viens grozījums, saskaņā ar kuru EPPA aicina Maskavu "sadarboties ar cilvēktiesību monitoringa iestādēm, tostarp pilnā apjomā un nekavējot piekļuvi visiem objektiem, kuros Krievija veic operācijas".

Asambleja cer, ka "tās skaidrais dialoga piedāvājums būs savstarpējs un novedīs pie konkrētiem rezultātiem". Tāpat dokumentā ierosināts tuvākajā laikā, taču ne vēlāk kā līdz 2020.gada aprīļa sesijai iesniegt pārskatu Monitoringa komitejai par Krievijas saistību izpildi.

Aģentūras RIA Novosti korespondents informēja, ka tūlīt pēc rezolūcijas pieņemšanas Ukrainas delegācija izgāja zāles centrā un nolasīja nelielu paziņojumu bez mikrofona.

Cita starpā Ukrainas deputāts Aleksejs Gončarenko paziņoja, ka delegācija atsakās piedalīties Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas jūnija sesijā.

Pēc temata

Vienojušās baidīties kopā: Rīga un Kijeva gaida Krievijas atgriešanos EPPA
30 rusofobi atradīsies: Krievijas gatavojas batālijām EPPA
Ja sāks runāt par sankcijām – brauksim prom: KF nepacietīs ierobežojumus EPPA

Galvenie temati