13:28 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
39

Transporta blokādes atcelšana ļaus panākt, lai līdz 2021. gadam ogļu pārvadāšanas apjomi Donbasā sastādīs 40% no 2016. gada, dzelzs rūdas – 30%, melno metālu – 15%. Rādītājus plānots dubultot līdz 2030. gadam.

RĪGA, 19. jūnijs — Sputnik. Akciju sabiedrība "Ukrzaliznica" ("Ukrainas dzelzceļi") varētu atjaunot satiksmi ar Donbasu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Liga.net.

Par to liecina kompānijas stratēģija laika periodam līdz 2023. gadam, ko apstiprinājusi valdība.

Dokumentā tiek izskatīta iespēja atcelt dzelzceļa pārvadājumu aizliegumu starp pašpasludinātajām Doņeckas un Luganskas tautas republikām un pārējo valsts teritoriju.

Atzīmēts, ka tādā gadījumā līdz 2021. gadam ogļu pārvadāšanas apjomi Donbasā sastādīs 40% no 2016. gada, dzelzs rūdas – 30%, melno metālu – 15%. Rādītājus plānots dubultot līdz 2030. gadam.

2015. gadā Ukrainas vadība ieviesa caurlaižu režīmu ar valdības nekontrolētajām Donbasa teritorijām. Iebraukt DTR un LRT vai izbraukt no tām iespējams, šķērsojot caurlaides punktus, vai caur Krievijas teritoriju. 2017. gada februārī Kijeva bloķēja ogļu piegādes no Donbasa, tāpēc valsts bija spiesta ieviest ārkārtas pasākumus enerģētikā. Atbildot uz šiem soļiem, Doņecka un Luganska ieviesa ārējo pārvaldi Ukrainas jurisdikcijas uzņēmumos.

2014. gada aprīlī Ukraina sāka militāru operāciju pret pašpasludinātajām republikām, kas deklarēja suverenitāti pēc valsts apvērsuma valstī. Situācijas noregulēšanas iespējas cita starpā tiek apspriestas kontaktu grupas sēdēs Minskā, taču arī pēc vienošanās par pamieru apšaudes turpinās. Jūnijā Ukrainas Bruņotie spēki pietuvojās Doņeckai – attālums no Ukrainas armijas pozīcijām līdz pilsētai ir tikai 100-250 metri.

Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis iepriekš vairākkārt norādīja, ka viņa galvenais uzdevums ir pilsoņu konflikta pārtraukšana Donbasā. Taču, kā atzīmēja Krievijas pilnvarotais pārstāvis pārrunās Minskā Boriss Grizlovs, Ukrainas jaunā vadība nekādi nepilda savus solījumus par mieru.

Pēc temata

Kremlī valda "ieturēta optimisma gaidas" attiecībās ar Ukrainu
Igaunijas ārlietu ministrs vēlas sodīt Krieviju par palīdzību Donbasa iedzīvotājiem
Zeļenskis Briselē. Prezidents jauns, bet runas vecas
LTR izlūkdienests ziņo par sievietēm-snaiperēm ar Baltijas akcentu

Galvenie temati