16:44 03 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Pasaulē
Saņemt īso saiti
75

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdības novērš sabiedrības uzmanību no reālajām problēmām, ir pārliecināta advokāte Marija Jarmuša.

RĪGA, 19. jūnijs – Sputnik. Lietuvas konservatori vērsušies pie vācu apģērbu ražotāja Adidas ar lūgumu izņemt no apgrozījuma T-kreklus ar padomju simboliku. Lūgumu sastādījis partijas "Tēvijas savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti" līderis Gabriels Landsberģis un partijas priekšsēdētāja vietniece Radvile Morkūnaite-Mikulēniene. Konservatori atsaucas uz informāciju par to, ka sociālajos tīklos publicētas ziņas par to, ka Adidas veikalā Londonā redzams sarkans sporta T-krekls ar padomju simboliku un uzrakstu "PSRS".

Speciāliste civilo un starptautisko tiesību jautājumos advokāte Marija Jarmuša nosauca Lietuvas konservatoru darbības par pašreklāmu un atgādināja, ka PSRS simbolika patlaban ir modē un Adidas gūst peļņu.

"Protams, viņiem (Lietuvas deputāti – red.) neizdosies iejaukties kompānijas komerciālajā darbībā, viņi nevarēs ietekmēt kompānijas reputāciju. Tā ir tīrākā reklāma. Lietuvas deputāti nevar ieviest nekādas sankcijas pret Adidas... Ja tas viss tiktu pārdots Lietuvā, un viņi būtu arestējuši, konfiscējuši, iznīcinājuši šo preču partiju, viņi rīkotos savā teritorijā, savā jurisdikcijā, saskaņā ar saviem likumiem, tas vismaz būtu pamatoti. Taču Adidas tur neko nepārdod," pastāstīja advokāte intervijā Sputnik Lietuva.

Viņa piebilda, ka tikai Latvija, Lietuva un Igaunija vēl joprojām jūt kaut kādu aizvainojumu par to, ka reiz tās bijušas PSRS sastāvā.

"Citas tēmas taču nav. Viņiem nav tēmas par bezdarbu, par to, ka tur pašlaik brauc prom praktiski visi darbspējīgie iedzīvotāji, cenšas nopelnīt Eiropas Savienībā, šo tēmu viņi ignorē. Lai būtu par ko runāt, runā par padomju simboliku, tā ir pati populārākā un pati ērtākā tēma, lai novērstu sabiedrības uzmanību no citām problēmām," piezīmēja Marija Jarmuša.

Pēc temata

"Aeroflot" logotips ar sirpi un āmuru sakaitinājis Lietuvas deputātu
Brods: Latvijā daudzi atceras PSRS un nevēlas atteikties no visa krieviskā
"Wal-Mart" lūgts pārtraukt T-kreklu ar PSRS simboliku tirdzniecību
Lietuva pieprasa Adidas garantijas – kompānijai jāatsakās no apģērba ar PSRS simboliku
"Žigulis", desa un četristabu dzīvoklis no valsts: latvietis skumst pēc PSRS

Galvenie temati