22:00 05 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Pasaulē
Saņemt īso saiti
79

Moldova var ciest kolosālus zaudējumus, ja Ukraina īstenos savu programmu, kas paredz sešu hidroelektrostaciju celtniecību pie Dņestras, uzskata ekologs Anatolijs Prohņickis.

RĪGA, 20. maijs - Sputnik. Pat gadījumā, ja Ukraina ratificēs vienošanos, kas paredz Dņestras ūdeņu kopīgu lietošanu ar Moldovu, upes problēma netiks atrisināta, sarunā ar portālu Sputnik Moldova pastāstīja ekologs Anatolijs Prohņickis. Viņš atgādināja, ka Moldovas ūdens artērijām jūtamu kaitējumu nodara lauksaimnieciskā darbība.

 Uzņēmuma Titan-Polimer direktors Germans Petruško
© Фото из архива завода "Титан-Полимер"

Lieta tāda, ka lauksaimnieki Moldovā aizvien biežāk cenšas izmantot irigācijai gruntsūdeņus, taču pie tam neizmanto iespējas ūdens ņemšanai un saglabāšanai, savukārt valsts neveic nekādus pasākumus ūdenstilpņu un apūdeņošanai paredzēto dīķu aizsardzībai.

"Bija laiks, kad ūdeni pilsoņiem piegādāja noteiktā laikā. Tas sagādāja milzu neērtības. Ja Dņestra cietīs, mēs riskējam atkal nonākt tamlīdzīgā situācijā. Tad mēs varētu apspriest pazemes ūdens izmantošanu, taču ūdens daudzums ir ierobežots. Dņestrai, tāpat kā daudzām citām upēm valstī, nepieciešama valsts aizsardzība. Man žēl, ka Moldova nav pietiekami aktīva sarunās ar Ukrainu, neaizstāv mūsu intereses," pastāstīja sabiedriskais aktīvists, kuru citēja Sputnik.md.

Ekologs brīdināja: ja sāksies hidroelektrostaciju būvdarbi, cietīs aptuveni pieci miljoni cilvēku, kuri ir atkarīgi no Dņestras upes ekosistēmas.

"Iedomājieties: ja šī upe nomirs, te būs stepe kā Budžakā, izzudīs daudzu sugu augi un putni, mums nepietiks dzeramā ūdens, nerunājot jau par to, kā cietīs lauksaimniecība" uzsvēra Prohņickis.

Ekologs atzīmēja, ka vēsturē atrodams liels skaits piemēru – konflikti valstu starpā izcēlušies ūdens izmantošanas dēļ, un Moldovas Republika varētu nokļūt līdzīgā situācijā ar Ukrainu.

Pēc temata

Ekologi sašutuši par meža izciršanu Polijā pāri Baltijas strēlei būvējamā kanāla zonā
Čehijas un Rumānijas ekologi protestē pret Belovežas gāršas izciršanu
Kas izzvejojis visas zivis Baltijas jūrā: ekologi apsūdz Vāciju
Par Baltijas jūras galveno apdraudējumu ekologs neuzskata atkritumus

Galvenie temati