16:09 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Pasaulē
Saņemt īso saiti
54

Informācijas avoti Ukrainas tiesībsargājošajās iestādēs pastāstīja, ka Vladimirs Zeļenskis nepiedalīsies savas inaugurācijas ģenerālmēģinājumā.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. Ukrainas ievēletā prezidenta inaugurācijas ceremonijas ģenerālmēģinājums Augstākajā radā notiks bez Vladimira Zeļenska, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Inaugurācijas mēģinājums notiks svētdienas vakarā. No rīta pie Ukrainas parlamenta ēkas jau tika izvietoti elementi skatuves uzcelšanai.

"Vakarpusē plānots liels mēģinājums, Zeļenska tajā nebūs, tāda ir pašreizējā informācija," pastāstīja informācijas avots Ukrainas tiesībsargājošajās iestādēs atklāja.

Viņš norādīja, ka ģenerālmēģinājumā piedalīsies visas struktūras, kuru pienākums ir nodrošināt ceremonijas.

Iepriekš Vladimira Zeļenska štābā pastāstīja, ka ievēlētā prezidenta inaugurācijas ceremonija notiks kā pieņemts, taču bez banketa.

Ukrainas jaunievēlētais prezidents Vladimirs Zeļenskis
© Sputnik / Стрингер

Vladimira Zeļenska padomnieks Dmitrijs Razumkovs pastāstīja, ka pēc ceremonijas viņš tiksies ar starptautiskajām delegācijā, bet pēc tam dosies uz savu darba vietu "Bankas ielā (šeit atrodas Ukrainas prezidenta administrācijas ēka – red.) un sāks savu funkcionālo pienākumu pildīšanu".

Iepriekš vēstīts, ka Ukrainas ievēlētā prezidenta inaugurācijas ceremonija notiks pirmdien, 20.maijā.

Ukrainas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Jekaterina Zeļenko pastāstīja, ka ceremoniju Kijevā apmeklēs liels skaits ES valstu, "lielā septītnieka" un Ukrainas galveno partnervalstu valdību un parlamentu pārstāvji.

Prezidenta vēlēšanas Ukrainā noslēdzās 2019.gada 21.aprīlī ar partijas "Tautas kalps" līdera Vladimira Zeļenska pārliecinošu uzvaru – Ukrainas CVK paziņoja, ka Zeļenski atbalstījuši 73,22% vēlētāju (13,5 miljoni cilvēku).

 

Pēc temata

Krievijas Federācijas padome novēlēja Zeļenskim kļūt par suverēnās Ukrainas prezidentu
Interesanti fakti par Ukrainas nākamo prezidentu Vladimiru Zeļenski
Kopā ar Krimas tatāriem: Zeļenskis pastāstījis, kā "atgūs" Krimu Ukrainai
Kijevā Zeļenski aicina "publiski dot zvērestu" nacionālistiem

Galvenie temati