04:24 28 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Pasaulē
Saņemt īso saiti
75

Ukraiņu politiķis televīzijas ēterā brīdināja, ka Ukrainai draud sabrukums vieglā Dienvidslāvijas scenārija formā.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Ukrainas Augstākās radas deputāts Jevgēņijs Murajevs paudis bažas par valsts sabrukuma draudiem pēc Dienvidslāvijas scenārija. Satraukumu politiķis paudis telekanāla "Naš" ēterā.

Murajevs pastāstīja, ka patlaban Ukrainai radušies vērā ņemami draudi – sabrukums saskaņā ar Dienvidslāvijas scenāriju vieglā formā.

"Mūs vienkārši saraustīs gabalos," politiķa teikto citēja Sputnik Igaunija.

Deputāts atgādināja, ka Polijā atklāti tiek apspriestas pretenzijas uz Galičinu, Rumānija "met aci" uz Besarābiju un Bukovinu, bet ungāri – uz Aizkarpatiem. Savukārt Krievija, pēc politiķa domām, var ieinteresēties par Perekopa šaurumu, kas savieno Krimu ar Ukrainu.

Murajevs paskaidroja, ka viņa bažas apstiprina situācija Odesā, kur manāma "būtiska rumāņu aktivizēšanās".

"Viņi strādā caur vēstniecību, dod naudu baznīcām," konstatēja Murajevs.

Tāpat politiķis komentēja Kijevas asi negatīvo reakciju pēc Krievijas lēmuma vienkāršot KF pilsonības saņemšanas procedūru Donbasa iedzīvotājiem. Viņš uzskata, ka Ukrainas valdības sašutums ir novēlojies.

"Mēs ar jums, šķiet, jau pirms mēneša apspriedām, ka tāda pati situācija bija ar ungāriem, ar rumāņiem, ar bulgāriem, īpaši neatšķiras poļa karte," atgādināja Murajevs.

Iepriekš vēstīts, ka 2019.gada 24.aprīlī Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par vienkāršotu uzņemšanu Krievijas pilsonībā pašpasludināto Doņeckas un Luganskas tautas republiku iedzīvotājiem.

Valsts vadītājs uzsvēra, ka iniciatīva tiek īstenota humānu apsvērumu dēļ.

Nedēļu vēlāk, 1.maijā Vladimirs Putins ar jaunu dekrētu papildināja Ukrainas pilsoņu kategorijas, kam tiek piešķirtas tiesības lūgt Krievijas pilsonību saskaņā ar vienkāršoto procedūru.

Pēc temata

Radas deputāts nosauca iemeslu, kāpēc Krievija var "uzbrukt" Ukrainai
Krievijā sācis darbu pirmais pasu izsniegšanas centrs Donbasa iedzīvotājiem
Putins vienkāršojis pilsonības saņemšanu vairāku kategoriju Ukrainas iedzīvotājiem

Galvenie temati