00:08 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Pasaulē
Saņemt īso saiti
85

Parlamentārietis Jevgēņijs Murajevs izteica savu viedokli sakarā ar Krievijas pasu izsniegšanu Donbasa iedzīvotājiem pēc vienkāršotas shēmas.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. Krievijai parādīsies iemesls priekš militārās iejaukšanās gadījumā, ja jaunais Ukrainas prezidents mēģinās atrisināt situāciju Donbasā ar spēku, paziņoja Augstākās Radas deputāts Jevgēņijs Murajevs, vēsta Sputnik Lietuva.

Savā YouTube kanālā publicētajā videoierakstā parlamentārietis komentēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu par vienkāršotu Krievijas pasu iegūšanas kārtību atsevišķu Ukrainas Luganskas un Doņeckas apgabalu rajonu iedzīvotājiem.

Pēc Murajeva sacītā, Donbasa iedzīvotājiem arī iepriekš bijusi šāda iespēja. Viņš uzsvēra, ka šo piecu gadu laikā tas kurš gribēja, jau ieguva Krievijas pilsonību.

Kā norāda deputāts, reģionā, visticamāk, parādīsies vairāk ukraiņu ar Krievijas pasēm.

"Bet Krievijai parādīsies, laikam, pamats pēc tam aizstāvēt viņu militārā veidā, ja jaunais prezidents, jaunais virspavēlnieks pēkšņi izlems risināt šo jautājumu militāri," pateica Murajevs.

Iepriekš ievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis reaģēja uz Krieivjas lēmumu izsniegt pases ukraiņiem pēc vienkāršotas shēmas. Viņš paziņoja, ka šaubās tautiešu vēlmē iegūt Krievijas pasi, un ieteica Maskavai netērēt velti laiku.

NATO mācības Spring storm Igaunijā. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Степанов

Turklāt, uz Krievijas nolūkiem reaģēja arī Lietuva. Republikas Ārlietu ministrija aicināja starptautisko sabiedrību neatzīt Krievijas pases un pastiprināt sankcijas attiecībā pret Krieviju. Tāpat ĀM vadītājs Lins Linkēvičš paziņoja, ka pasu izsniegšanas Donbasa iedzīvotājiem gadījumā Maskavai būs juridiskas, finansiālas, politiskas un citas sekas.

Savukārt Putins uzskata Kijevas negatīvo reakciju par dīvainu. Viņš uzsvēra, ka šādu praksi rosina arī citas Ukrainas kaimiņvalstis, tostarp Polija, Ungārija un Rumānija.

Luganskas un Doņeckas Tautas Republika pasludināja savu neatkarību 2014. gadā pēc valsts apvērsuma Ukrainā. Tā paša gada aprīlī Kijevas varasiestādes iesāka kara operāciju pret tām. Saskaņā ar ANO datiem, par konflikta upuriem kļuva vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku.

Pēc temata

Maskavā komentēja Latvijas prezidenta vārdus par "Krievijas savaldīšanu"
Politologs: ASV aktīvi apbruņo Baltijas valstis ar noteiktu mērķi
Krievijas Su-27 divas reizes viesmīlīgi uzņēmuši ASV bumbvedējus virs Baltijas jūras
Iron Spread 2019: "Challenger" un "Leopard" Latvijā – rupja provokācija pret Krieviju

Galvenie temati