16:36 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
173

Vāciešus uztrauc tas, ka "Belgorod" ir jaunāko torpēdu "Poseidons" nesēja, kuras ir aprīkotas ar divu megatonnu spēka kaujas lādiņiem.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. Vācu izdevums Stern pauda uztraukumu sakarā ar Krievijas jaunākās zemūdenes "Belgorod" aprīkojumu, nosaucot to par "zemūdens milzi", vēsta Sputnik Lietuva.

Izdevumā tiek atzīmēts, ka vislielāko uzmanību piesaista tas, ka "Belgorod" spēj uzņemt uz klāja mazāka izmēra zemūdenes, tostarp Krievijas torpēdas "Poseidons", kuras izdevums dēvē par "Pasaules gala torpēdām".

Спуск на воду атомной подводной лодки Белгород в Архангельской области
© Sputnik / Павел Львов
Kodolzemūdenes "Belgorod" nolaišana ūdenī Arhangeļskas apgabalā

Tieši tas izraisīja "īpašu uztraukumu" izdevumam, jo šādas torpēdas ir aprīkotas ar divu megatonnu jaudas kodoltermiskiem lādiņiem, kuri spēj iznīcināt veselu ASV aviācijas karakuģu grupu, kā arī izraisīt cunami, kas spēj noskalot jūrā Savienoto Valstu piekrastes rajonu.

Turklāt, "Poseidoni" ir aprīkoti ar kodola dzinēju, kurš torpēdai attīstīt ātrumu zem ūdens līdz 200 kilometriem stundā.

Tāpat Stern izcēla tādu torpēdas īpašību, kā superkavitācija. Šis režīms paredz, ka ar speciāla galvenā kavitātora palīdzību apkārt torpēdai veidojas ūdens tvaika dobums. Pateicoties tam notiek ievērojams pretošanās koeficienta samazinājums un ātrums palielinās.

Izdevums uzsver, ka "Poseidonam" pasaulē nav analoga, un tagad ir parādījies arī mūsdienu torpēdas piegādes līdzeklis jebkurā planētas punktā. Pēc Stern domām, tas padara Krieviju par spējīgu "dominēt zemūdens pasaulē".

Svinīga "Belgorod" nolaišana ūdenī notika šonedēļ Severodvinskā uzņēmumā "Sevmaš". Pirms zemūdenes nolaišanas notika "Poseidona" stenda izmēģinājumi.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pastāstīja, ka uz šādu bezpilota aparātu klāja var būt gan parasts, gan kodola bruņojums, kurš spēj ietekmēt visdažādākos mērķus, tostarp aviācijas karakuģu grupas, piekrastes nostiprinājumus un pretinieka infrastruktūru.

Pēc militārā eksperta Igora Korotčenko domām, "Poseidons" ir "stratēģisks atmaksas ierocis", kuru Krievija liks lietā tikai kodola uzbrukuma gadījumā tai.

Pēc temata

Apakšbikses ataudzēs: Lielbritānija gatavojas pretoties Krievijai Arktikā
Klusākie spēki pasaulē: ko slēpj zemūdenes.
Krievijā nolaista ūdenī zemūdene, ko NATO iedēvējusi par "Melno caurumu"

Galvenie temati