07:33 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)
120

ASV paziņoja, ka Gvaido arests kļūs par Maduro "pēdējo kļūdu"

RĪGA, 6. aprilis – Sputnik. Venecuēlā ierosināta izmeklēšāna pret opozīcijas līderi Huanu Gvaido, kurš nelikumīgi pasludināja sevi par Venecuēlas pagaidu prezidentu. Iepriekš valsts Nacionālās sapulces Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Hulio Garsija Serpa informēja, ka ierosināts kriminālprocess pret Gvaido. To izskatīs valsts Augstākā tiesa un ģenerālprokurors. Otrdien Nacionālā sapulce pieņēma lēmumu anulēt Huana Gvaido parlamentāro imunitāti, vēsta RIA Novosti.

Opozīcijas līdera Huana Gvaido arests novedīšot "pie ļoti nopietnām sekām" un kļūšot par Venecuēlas valdības "pēdējo kļūdu", žurnālistiem brīfingā apgalvoja ASV administrācijas pārstāvis.

"Huana Gvaido arests novedīs pie ļoti nopietnām sekām ne tikai no ASV , bet arī no starptautiskās sabiedrības puses... Eiropas valstis, Limas grupa un ASV ir likušas skaidri noprast, ka Huana Gvaido aresta (...) sekas būs graujošas Maduro. Tā būs viņa pēdējā kļūda. Mēs vērīgi sekojam," – klāstīja ierēdnis.

Šī gada 21. janvārī Venecuēlā sākās protesti pret ievēlēto prezidentu Nikolasu Maduro. Parlamenta spīkeris Huans Gvaido nelikumīgi pasludināja sevi par valsts pagaidu vadītāju. Virkne rietumvalstu ar ASV priekšgalā paziņoja, ka atzīst Gvaido par valsts prezidentu. Venecuēlas leģitīmais prezidents Maduro nosauca Gvaido par ASV marioneti. Krievija, Ķīna, Turcija un virkne citu valstu atbalstīja Maduro kā valsts likumīgo prezidentu.

Temats:
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)

Pēc temata

Būt vai nebūt karam – Venecuēlas karaspēki izvietoti uz robežas ar Kolumbiju
Sadursmes uz Venecuēlas robežas: uguns, gāze un simtiem cietušo
Politologs: Rietumi iznīcina starptautisko pasaules kārtības sistēmu
Krievijā atrasta jauna Anglijas karaliene. Ģeopolisks feļetons

Galvenie temati