01:40 31 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)
53

ASV prezidents Donalds Tramps informējis, ka nav piekritis tikties ar Venecuēlas prezidentu, bet kareivju nosūtīšanu uz Venecuēlu uzskata par "vienu no variantiem".

RĪGA, 4. februāris – Sputnik. Starptautiskās kontaktu grupas tikšanās ministru līmenī Venecuēlas jautājumā notiks 7. februārī Montevideo, svētdien informēja Eiropas Savienības diplomātiskais dienests.

"Ceturtdien, 7. februārī Urugvaja un ES kopā organizēs starptautiskās kontaktu grupas Venecuēlas jautājumā pirmo sēdi. Sapulce Montevideo notiks ministru līmenī," – teikts paziņojumā, kas izplatīts ES diplomātiskā dienesta vadītājas Federikas Mogerīni vārdā, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Informācija par kontaktu grupas izveidi tika sniegta ceturtdien, 31. janvārī. Plānots, ka tā radīs apstākļus, kuros Venecuēlas iedzīvotāji varēs patstāvīgi izlemt savu nākotni "organizējot brīvas, caurspīdīgas un uzticības vērtas vēlēšanas", kas atbilst visām Konstitūcijas prasībām.

"Kontaktu grupas darbā piedalīsies ES un astoņu tās dalībvalstu (Vācijas, Spānijas, Itālijas, Nīderlandes, Portugāles, Lielbritānijas, Francijas un Zviedrijas), kā arī Latīņamerikas valstu (Bolīvijas, Kostarikas, Urugvajas un Ekvadoras) pārstāvji," – teikts ziņojumā.

Tramps atteicies no tikšanās ar Maduro

ASV prezidents Donalds Tramps pastāstījis, ka Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro lūdzis tikšanos ar viņu, taču tikšanās nenotiks.

"Viņš lūdza tikšanos, taču es atteicos, jo mēs šajā procesā esam tālu aizgājuši," – paziņoja Tramps intervijā telekanālam CBS, atbildot uz jautājumu par iespējamām sarunām.

Donalds Tramps atzīmēja, ka Maduro ierosinājis tikšanos arī pirms dažiem mēnešiem, taču arī tad viņš neesot piekritis, jo "Venecuēlā notika tik daudz briesmīgu lietu".

Tāpat Tramps apstiprināja, ka izvērtē iespēju nosūtīt uz Venecuēlu karavīrus kā "vienu no variantiem", taču atteicās sniegt detalizētāku informāciju.

Atgādināsim, ka 21. janvārī Venecuēlā sākās masveida protesti pret valsts prezidentu Nikolasu Maduro. Politisko nekārtību laikā opozīcijas līderis Huans Gvaido pasludināja sevi par valsts vadītāja pienākumu izpildītāju "pagaidu valdības" darbības periodā. Armija palika likumīgā prezidenta pusē.

Gandrīz nekavējoties pēc H.Gvaido deklarācijas ASV atzina viņu par valsts "pagaidu prezidentu".

Nikolass Maduro nosauca parlamenta spīkeri par "amerikāņu marioneti" un paziņoja, ka Savienotās valstis cenšas organizēt valsts apvērsumu.

Temats:
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)

Pēc temata

Bloomberg: Anglijas Banka atteikusies izsniegt Venecuēlas prezidentam valsts aktīvus
Jauns apvērsums: Venecuēla liesmās
Wall Street Journal stāsta par ASV "slepeno plānu" Venecuēlā

Galvenie temati