03:08 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
87

Saskaņā ar britu zinātnieku pētījumu, mūsdienu cilvēku uzturs, kurš izveidojies rietumu virtuves ietekmē, ir bīstams cilvēces planētas nākotnei, jo pēc zinātnieku aplēsēm līdz 2050. gadam Zemes iedzīvotāju skaits sasniegs 10 miljardus.

RĪGA, 21. janvāris – Sputnik. Lai nodrošinātu veselīgu cilvēces nākotni, šodien cilvēkiem ir asi jāsamazina gaļas un olu lietošana. Tāpēc Lielbritānijas zinātnieki izstrādājuši "universālu veselīgo diētu", kura nodrošinās veselību nākotnes paaudzēm. Par to vēsta Sky News, atsaucoties uz britu uztura un veselības lietu komisijas pētījumu.

Saskaņā ar pētījumu mūsdienu cilvēku uzturs, kurš izveidojies rietumu virtuves ietekmē, ir bīstams cilvēces planētas nākotnei kopumā, jo pēc zinātnieku aplēsēm, līdz 2050. gadam Zemes iedzīvotāju skaits sasniegs 10 miljardus. Tādējādi, viņi uzskata, ka gaļas patēriņam ir jāsamazinās līdz septiņiem gramiem dienā, lai glābtu planētu un samazinātu priekšlaicīgas nāves gadījumu skaitu.

Kā norāda izdevums, statistiski vidējs cīsiņš sver 65 gramus, un, līdz ar to, zinātnieki aicina cilvēkus apēst ne vairāk par vienu cīsiņa daļu dienā. Kā alternatīvu var apēst gaļas bumbiņu, mazu hamburgera kumosu vai mazliet mazāk par bekona šķēlīti.

Turklāt, saskaņā ar diētu, izņemot atļautos 7 gramus gaļas, dienā varēs apēst 500 gramus dārzeņu un augļu, 29 gramus putnu gaļas, 28 gramus zivju. Turklāt nedēļā varēs apēst pusotru olu.

Tāpat zinātnieki uzskata, ka cilvēkiem divas reizes būtu jāsamazina sarkanās gaļas un cukura lietošana uzturā, un tā vietā biežāk ir jāēd rieksti, augļi, dārzeņi un pākšaugi.

Kā uzskata pētījuma autori, šī diēta ne vien palīdzēs cilvēkiem ievērot veselīgāku dzīves veidu, bet arī samazinās klimata izmaiņu, mežu izciršanas, augsnes erozijas un dabas daudzveidības samazināšanās radītos negatīvos efektus.

"Ēdiens, kuru mēs ēdam, ietekmē cilvēku un planētas veselību, un šobrīd mēs visu darām nepareizi. Mums ir nepieciešamas liela mēroga pārmaiņas globālajā ēdināšanas sistēmā, kuras tiks īstenotas ar katras valsts īpašību vērā ņemšanu," - citē izdevums Londonas universitātes profesora Tima Lenga vārdus.

Pēc temata

The Local: politiķis iestājās par Šveices desiņām
Zinātnieki nosaukuši vienkāršu veidu, kā pasargāt sevi no insulta
Nosauktas valstis ar lielāko iedzīvotāju mūža ilgumu
Zinātnieki pastāstīja, kā atjaunot smadzenes

Galvenie temati