16:22 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
42

Vairāk nekā 50% respondentu neatbalstīja esošā valsts prezidenta kandidatūru, liecina aptauja.

RĪGA, 4. janvāris – Sputnik. Ukrainas līderis Petro Porošenko ieņem prezidentu antireitinga virsotni, par viņu nekad nenobalsotu 51,9% respondentu, vēsta RIA Novosti.

Antireitinga otrajā vietā ierindojās partijas "Batkivščina" vadītāja Jūlija Timošenko. Viņas kandidatūru neatbalstīja 28,9% respondentu.

Ja vēlēšanas būtu notikušas pagājušajā nedēļā, esošais Ukrainas prezidents saņemtu vismazāko balsu skaitu – 7,7% no visiem un 10,7% no tiem, kuri ir izlēmuši un balsos. Visu kandidātu vidū Timošenko saņemtu vislielāko vēlētāju atbalstu (attiecīgi 13,4% un 18,6%).

Aptauju veica centrs "Sociālais monitorings" un Ukrainas Jaremenko Sociālo pētījumu institūts. Tajā piedalījās vairāk nekā divi tūkstoši respondentu. Standarta novirzes nepārsniedz 2,2%.

Iepriekš ziņots, ka Ukrainas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) slēgusi visus piecus ārzemju vēlēšanu centrus, kuri tika izveidoti uz pastāvīga pamata Krievijā.

Pēc Krievijas CVK locekļa Jevgenija Ševčenko sacītā, Kijevas lēmums ir pretrunā ar Ukrainas Konstitūciju, kura garantē pilsoņu tiesības brīvi paust savu gribu vēlēšanās.

Pēc temata

Kijevā pieprasa Porošenko atkāpšanos
Ukrainas Radā izsmēja Porošenko paziņojumu par "visstiprāko armiju"
Vējonis, Kučinskis, Rinkēvičs un Porošenko vēlas, lai Latvija nekad neizzūd
Eiroparlamenta deputāti aicina Porošenko vadīt geju parādi Kijevā
NATO samitā Porošenko uzstājās pustukšas zāles priekšā

Galvenie temati