06:39 20 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Krievijas pārstāvis ANO norādīja, ka rezolūcija ir ārkārtīgi politizēta, tās pamatā ir nepatiesa un falsificēta informācija.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. ANO Ģenerālā asambleja pieņēmusi Ukrainas ierosināto rezolūciju par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā, vēsta RIA Novosti.

Par dokumenta pieņemšanu nobalsojušas 65 valstis, pret to iebilda 27 valstis, taču lielākā daļa – 70 valstis – atturējās.

Krievijas pārstāvis ANO norādīja, ka rezolūcija ir ārkārtīgi politizēta, tās pamatā ir nepatiesa un falsificēta informācija.

Viņš atgādināja, ka līdz 2014. gadam pussala bija depresīvs reģions Ukrainas sastāvā, par "Krimas tatāriem sāka rūpēties, kad Krima no viņiem neatgriezeniski novērsās", bet tagad republikā dzīvo laimīgi cilvēki.

Krievijas diplomāts aicināja visus interesentus apmeklēt Krimu un "apjautāties atpūtniekiem no Ukrainas, vai tur tiek pārkāptas tiesības".

"Krievijas Federācija garantē tiesību un brīvību aizsardzību visā savā teritorijā, ieskaitot Krimu," – apliecināja Krievijas pārstāvis.

Ukrainas rezolūcijas Krimas jautājumā

ANO Ģenerālās asamblejas trešā komiteja, kas atbild par sociālajiem, humanitārajiem un kultūras jautājumiem, jau trešo gadu pieņem rezolūcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā.

2016. un 2017. gadā dokumentu atbalstīja 70 valstis, pret to balsoja 26 valstis, bet atturējās 77 un 76 valstis attiecīgajos gados. Tradicionāli iniciatīvu atbalsta lielākā daļa Eiropas valstu un ASV.

Projekta autori: ASV, Austrālija, Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Gruzija, Igaunija, Īrija, Islande, Kanāda, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Māršala salas, Moldova, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Turcija, Ukraina, Vācija un Zviedrija.

Pēc temata

Latvija piedalījās rezolūcijas izstrādāšanā par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā
Krima – pasaules uzskatu strīdus ābols
Trešā šķira nav brāķis? Ukraina gatavo diskrimināciju krieviem
Krievijas vēstniecība Londonā atbildējusi uz Borisa Džonsona rakstu par Krimu

Galvenie temati