01:48 09 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Pasaulē
Saņemt īso saiti
20

Akcijas dalībnieki ieradās ar modinātājpulksteņiem, taurēm, bungām un ieslēdza modinātāju savos tālruņos, lai "atmodinātu politiķus, medijus, uzņēmējus, patērētājus un visus pārējos guļošos", atgādinot par ekoloģijas problēmām.

RĪGA, 9. decembris — Sputnik. Aptuveni tūkstotis cilvēku piedalījās "Maršā par klimatu" Katovices pilsētā Polijas dienvidos, kur patlaban notiek ANO samits klimata jautājumos COP24, vēsta RIA Novosti.

Protesta pasākumu sankcionēja pilsētas varasiestādes. Akciju organizēja fonds "Zaļā zona". Tajā piedalījās ekoloģisko organizāciju aktīvisti no Polijas un citām valstīm.

Pasākums sākās Brīvības laukumā Katovicē un devās līdz Starptautiskajam Kongresu centram, kur notiek samits klimata jautājumos.

Daudzi akcijas dalībnieki ieradās ar modinātājpulksteņiem, taurēm, bungām un ieslēdza modinātāju savos tālruņos: pēc marša organizatoru ieceres, pasākuma dalībniekiem jārada pēc iespējas lielāks troksnis, lai "atmodinātu politiķus, medijus, uzņēmējus, patērētājus un visus pārējos guļošos", atgādinot par ekoloģijas problēmām.

ASV prezidents Donalds Tramps
© Sputnik / Владимир Астапкович

Iepriekš klimata samita laikā Katovicē Polija saņēma ekoloģijas antibalvu "Dienas izraktenis" (Fossil of the Day).

Šī antibalva tiek pasniegta valstīm par destruktīvu izturēšanos pārrunās ANO starptautiskās koalīcijas Climate Action Network konferences laikā, kas ietver vairāk nekā 700 ekoloģiskās grupas. Patlaban Katovices pilsētā Polijā notiek ANO 24. Klimata pārmaiņu konference (СОР24).

Antibalva "Dienas izraktenis" tika piešķirta, piemēram, par Polijas valdības vārdiem – valsts neplāno pilnībā atteikties no ogļu izmantošanas enerģētikā.

COP24 dalībnieku galvenais mērķis – apspriest 2015. gadā parakstītās Parīzes Klimata konvencijas nolikumu īstenošanas paņēmienus.

Parīzes Klimata konvencija – pirmā globālā vienošanās klimata jautājumos, ko 2015. gada decembrī parakstīja 194 valstis. Tā paredz vispasaules darbības plānu globālās sasilšanas apturēšanai. Vienošanās neparedz atteikšanos no fosilās degvielas un ogļskābās gāzes izmešu ierobežošanas. Taču visu pušu pienākums ir spert soļus, lai samazinātu izmešus, nodrošinātu tehnoloģisko iekārtu nomaiņu un adaptāciju klimata izmaiņām.

Pēc temata

ANO pieprasa: benzīna cenai jāpārsniedz 60 dolārus par litru
ES metusi izaicinājumu visai pasaulei ogļskābās gāzes izmešu ziņā
Latvijas prezidents uzstāsies ANO klimata konferencē

Galvenie temati