01:40 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Pasaulē
Saņemt īso saiti
47

Taču visvairāk šogad pussalu apmeklējušo ceļotāju bija no Ukrainas.

RĪGA, 4. novembris – Sputnik. Daudzi tūristi, kuri apmeklējuši Krimas pussalu 2018. gadā, bijuši no Baltijas valstīm, taču lielākais ceļotāju skaits ieradās no Ukrainas, paziņoja reģiona kūrortu un tūrisma ministrs Vadims Volčenko, vēsta RIA Novosti.

"Ja runājam par ārzemniekiem, 72% - tie ir Ukrainas iedzīvotāji. Mēs zinām, ka šogad vairāk nekā viens miljons ukraiņu tūristu viesojās Krimā, mēs esam priecīgi viņus sveikt šeit. Tālāk pēc skaita samazināšanās seko Baltkrievijas Republika, Kazahstāna, Vācija, Igaunija, Latvija, Armēnija un citi," pateica ministrs.

Krimas varasiestādes cer uz tūristu skaita pieaugumu no Āzijas dienvidaustrumiem, Indijas, kā arī arābu valstīm. Aizritējušajā gadā pussalu apmeklējuši daudz Ķīnas pilsoņu, paziņoja Volčenko.

Kā iepriekš norādīja ministrs, saskaņā ar šī gada rezultātiem, Krimu apmeklēs apmēram 6,6 miljoni cilvēki. Šobrīd reģionu jau apmeklējuši 6,3 miljoni tūristu.

Pussala atgriezusies Krievijas Federācijas sastāvā 2014. gada martā. Tas notika pēc referenduma rezultātiem, kurš notika pēc valsts apvērsuma Ukrainā. Par atkalapvienošanos ar Krieviju nobalsoja 96% Krimas iedzīvotāju un vairāk nekā 95% Sevastopoles iedzīvotāju.

Pēc temata

KF premjers: pret Krieviju vērstās sankcijas ES nes miljardiem lielus zaudējumus
Latvija naidīgi pūlas padzīt rīdziniekus no Krimas. Restorāns "JūRa" iesaka atbildēt
Ukrainai – miljards grivnu zaudējumos Azovā un Rietumu morālais atbalsts

Galvenie temati