19:47 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
53

Mācību Trident Juncture laikā Zviedrija un Somija atvērs savu gaisa telpu operācijām manevru ietvaros.

RĪGA, 12. oktobris – Sputnik. NATO plāno īstenot aptuveni 20 "eksperimentu" mācībās Trident Juncture – lielākajās mācībās, kas pēdējo gadu laikā tiek organizētas pie Krievijas robežām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz alianses sniegto informāciju.

Manevri noritēs laika posmā no 25. oktobra līdz 7. novembrim Norvēģijā. Tajos piedalīsies aptuveni 50 tūkstoši karavīru no 30 valstīm, kuru vidū ir ne tikai Ziemeļatlantijas alianses locekļi, bet arī partneri.

"Mācības nodrošinās vidi pašreizējo vai jauno iespēju pārbaudei, precizēšanai un tālākai attīstībai. Koordinējot un integrējot NATO organizāciju un valstu eksperimentus TRJE18, NATO tiecas nodrošināt labākos eksperimentālos rezultātus, nepakļaujot riskam mācību uzdevumus," – teikts paziņojumā mācību vadības vietnē.

Eksperimentu virknē ir gaisa kara spēku dalībvalstu piešķirto gaisa kara spēku dislokācijai un komandēšanai paredzētā koordinācijas un vadības moduļa operatīvas izvēršanas apgūšana.

Otrdien Norvēģijas bruņoto spēku ģenerālleitnants Rūne Jākobsens informeja, ka Zviedrija un Somija, kas nav iestājušās aliansē, atvērs savu gaisa telpu operācijām manevru ietvaros.

Viņš piezīmēja, ka galvenais mācību rajons atrodas vairāk nekā 1000 kilometru attālumā no Krievijas robežas, bet gaisa operācijas – 500 kilometru attālumā.

Pēc temata

Planējošais tomahauks: NATO tehnika atgriežas uz Latvijas ceļiem
Rudenī NATO sola parādīt iespējas Krievijas savaldīšanai
Krievijā pastāstīja, kā atbildēs uz NATO militārajām mācībām Norvēģijā
Galvenais, ka to ņems vērā. Norvēģija apvainojusies, ka Krievija par to neliekas zinis

Galvenie temati