02:10 06 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (171)
47

Kā norādīja viens no likumprojekta izstrādātājiem, palīdzība Amerikas sabiedrotajiem ļaus Vašingtonai "sagraut Krievijas kontroli pār Eiropu".

RĪGA, 11. oktobris – Sputnik. Amerikas senatori prezentējuši likumprojektu, kurā paredzēts, ka ASV piešķirs miljardu dolāru Eiropas enerģētikas projektu finansēšanai ar mērķi palīdzēt Eiropai diversificēt enerģētiku, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz aģentūru Bloomberg.

Kā norāda pati aģentūra, iniciatīva palīdzēs Eiropai "pretoties Krievijas ietekmei".

Likumprojektu izstrādājuši demokrāts Kriss Mērfijs un republikānis Rons Džonsons.

Pēc Mērfija sacītā, vairums Eiropas valstu paļaujas uz Krievijas energoresursiem. Senators uzsvēra, ka, palīdzot sabiedrotajiem, Vašingtona "sagraus Krievija kontroli pār Eiropu".

ASV enerģētikas politika

Energoresursu piegādes visai pasaulei ir viens no svarīgākajiem punktiem Amerikas administrācijas dienas kārtībā. Jūlija vidū Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers vienojās ar Amerikas prezidentu Donaldu Trampu par sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) importa palielināšanu Eiropā.

Turklāt Junkers atbalstīja terminālu celtniecību SDG iegādei, ja tiks nodrošināta konkurētspējīga cena. Taču projektu finansēs ES.

Vašingtona ar SDG palīdzību plāno konkurēt ar Krieviju – energoresursu piegādes līderi – Eiropas tirgū. Amerikas administrācijā apgalvo, ka viņiem ir tikai tie labākie nolūki – diversificēt ES tirgu un neļaut Maskavai izmantot energoresursu piegādes "kā spiediena veidu uz Eiropas partneriem".

Tāpat ASV iestājas pret "Ziemeļu straume 2" projekta īstenošanu, apgalvojot, ka tas padarīšot Eiropu "atkarīgu no Krievijas energoresursiem". Tostarp, Amerikas varasiestādes kritizē Vāciju, kura piedalās projektā.

Vācijas ārlietu ministrs Haiko Māss paziņoja, ka šāda veida izteicieni "neatbilst patiesībai", un ka "nekādas Vācijas atkarības no Krievijas neesot, un vēl jo vairāk enerģētikas jautājumos".

Maskava vairākkārt uzsvērusi, ka gāzesvads nav jāpolitizē un nav jāuztver kā ietekmes instruments. Kā norādīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, "Ziemeļu straume 2" ir tikai un vienīgi ekonomisks projekts.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (171)

Pēc temata

ASV Kongresā iesniegts likumprojekts par sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Mediji: ASV valdība gatavo sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2"
ASV un Krievijas "konfrontācija" Arktikā: fineses ir būtiskākās
Die Welt: Trampam neizdosies apturēt "Ziemeļu straumi 2"

Galvenie temati