06:03 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (183)
34

Gadījumā, ja "Ziemeļu straume 2" sāks darbu, Ukraina, palikusi bez Krievijas gāzes tranzīta, plāno piedzīt no Maskavas zaudējumus, ko radījusi gāzes transporta sistēma.

RĪGA, 5. oktobris — Sputnik. Ukrainas kompānijas "Naftogaz Ukraini" komercdirektors Jurijs Vitrenko telekanāla "Pjatij kanal" ēterā pastāstīja, ka Kijevai ir "plāns B" par rīcību situācijā, ja "Ziemeļu straume 2" sāks darbu. Viņš pastāstīja, ka runa ir par kompensācijas piedziņu caur tiesu, vēsta Sputnik Igaunija.

Ukraina jau iesniegusi Starptautiskajā šķīrējtiesā prasību Krievijai kompensēt zaudējumus, kas tiks nodarīti Ukrainas gāzes transporta sistēmas dīkstāves dēļ, ja Krievijas gāze tiks transportēta pa cauruļvadu "Ziemeļu straume 2". Zaudējumus Kijeva novērtējusi 12 miljardu dolāru apmērā, ziņo RIA Novosti.

Vitenko uzsvēra, ka runa ir tikai par nesaņemtās tarifu peļņas kompensāciju, nevis par kompensāciju gāzes tranzīta tarifa apmērā.

Iepriekš vēstīts, ka šī gada maijā, tiekoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, Krievijas prezidents Vladimirs Putins apliecināja: "Ziemeļu straume 2" kā ekonomisks, nevis politisks projekts, un tas nenozīmē, ka gāzes piegādes cauri Ukrainas teritorijai tiks apturētas pilnībā. "Piegādes turpināsies, ja tās būs ekonomiski pamatotas un rentablas ekonomiskās darbības dalībniekiem," – uzsvēra Putins.

Pretošanās ir bezjēdzīga

"Ziemeļu straume 2" ir viens no lielākajiem Eiropas jaunākajiem gāzes projektiem. Tas paredz divu cauruļvadu izbūvi ar jaudu 55 miljardu kubikmetru apmērā gadā. Tos paredzēts izbūvēt no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Jauno cauruļvadu plānos uzbūvēt līdzās "Ziemeļu straumei".

Maskava vairākkārt ir uzsvērusi: cauruļvada projekts ir komerciāls, un nav ieteicams to politizēt. "Ziemeļu straumes 2" īstenošanu Eiropā atbalsta Vācija un virkne citu Rietumeiropas valstu.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (183)

Pēc temata

Ukraina lūgta pārtraukt pārmetumus Vācijai par "Ziemeļu straumi 2"
Viltīgs plāns. Ukraina gatava nožņaugt "Ziemeļu straumi 2"
Gazprom: iespējams, būvēsim "Ziemeļu straumi 3"
Kijeva aicina sākt konsultācijas ar ES "Ziemeļu straumes 2" jautājumā
Ukraina prasa sodīt Gerhardu Šrēderu par "Ziemeļu straumi"

Galvenie temati