13:16 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
63

Aviācijas bāzes grupā iekļauts ne tikai bāzes kuģis ar deviņām klāja aviācijas eskadriļām, ieskaitot helikopterus, bet arī raķešu kreiseris Normandy un vairāki eskadras kuģi.

RĪGA, 19. septembris — Sputnik. Vidusjūrā ieradusies ASV Jūras kara spēku aviācijas bāzes grupa ar USS Harry S. Truman priekšgalā, lai sāktu operāciju Vidusjūrā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz ASV JKS vietni.

Precizēts, ka operācija tiek īstenota, lai "turpinātu NATO sabiedroto, Eiropas un Āfrikas partnervalstu un koalīcijas partneru atbalstu un aizstāvētu ASV nacionālās drošības intereses Eiropā un Āfrikā".

ASV prezidents Donalds Tramps
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Sestās flotes komandiere Laiza Frančeti pastāstīja, ka, grupai atrodoties Vidusjūrā, plānots izpildīt "visu jūras operāciju spektru".

Aviācijas bāzes grupā iekļauts ne tikai bāzes kuģis ar deviņām klāja aviācijas eskadriļām, ieskaitot helikopterus, bet arī raķešu kreiseris Normandy un vairāki eskadras kuģi.

Patlaban Vidusjūrā uzturas vairāki NATO valstu karakuģi.

Pirms dažām dienām Persijas līcī ieradās ASV JKS eskadras kuģis The Sullivans ar 56 spārnotajām raķetēm uz borta, bet Udeidas aviobāzē Katarā ieradies ASV GKS stratēģiskais bumbvedējs В-1В ar 24 spārnotajām raķetēm AGM-158 JASSM "gaiss-zeme".

Krievijas Valsts dome uzskata rietumvalstu koalīcijas grupējuma paplašināšanos pie Sīrijas krastiem par provokācioju. Valsts domes Starptautisko lietu komitejas loceklis Sergejs Žeļezņaks norādīja, ka tas, iespējams, nozīmē gatavošanos iespējamiem uzbrukumiem arābu republikai.    

Pēc temata

ASV lidmašīnas uzbrukumā Sīrijā izmantoja fosfora bumbas
ASV gatavo jaunu provokāciju ar ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā
Donalds Tramps ierosinājis "citām bagātām valstīm" palīdzēt Sīrijai
Damaska pieprasījusi ASV izvest bruņotos spēkus no Sīrijas

Galvenie temati